Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Petra nechtěla stav 0:1, tak jsem musela vyhrát, žertovala Šafářová

GRATULACE. Lucie Šafářová slaví s českým týmem první bod v semifinále Fed Cupu proti Itálii. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

19 2014
Bylo to vskutku působivé představení, které tenistka Lucie Šafářová uspořádala v první partii semifinále Fed Cupu v Ostravě. S úžasnou lehkostí švihala raketou a zkušená Italka Sara Erraniová se pod jejím tlakem jen zoufale zmítala. "Ocitla jsem se ve své zóně, přesně jsem věděla, kam balon poletí," řekla.

Chvilku tápala, pak to ale Šafářová naplno rozbalila a světovou jedenáctku dočista rozcupovala. Od stavu 1:3 vyhrála 11 ze 13 gamů, vítězstvím 6:4, 6:1 poslala Češky do vedení.

Potvrdila, že se jí v této sezoně daří. Naznačila, že vysněný útok na Top 10 by se mohl stát skutečností. Čišela z ní odvaha, radost. Italskou fúrii Erraniovou hravě zkrotila a na "winnery" ji převálcovala 33-4.

Zdálo se, že jste v úvodu zápolila s nervozitou. Bylo to tak?
Trošičku ano, byla jsem maličko nejistá, chyběl mi krok. Potom jsem se uvolnila a začala hrát, jak jsem si naplánovala. Míče padaly, kam jsem chtěla. Líp jsem servírovala, tlačila ji a ona neměla čas na nic.

Jaký máte pocit na kurtu, když se takhle daří?
Ten nejkrásnější. Říkáme, že se ocitneme v zóně. Dostaneme se na vlnu. Skvěle jsem cítila míč na raketě a přesně věděla, kam poletí.

Fotogalerie

Jste zvlášť ráda, že jste se v plné parádě předvedla doma?
Každopádně. Přišlo docela dost lidí. Atmosféra v hale je výborná. Je vždycky nádhera vyhrát ve Fed Cupu v Česku. 

Povedlo se vám do utkání promítnout prvky, které trénujete?
Docela jo. Obíhala jsem si bekhend a rozdělovala míče forhendem, kam potřebuju. Tím jsem diktovala tempo. Na tom s trenérem pracujeme. Taky jsem si párkrát přišla pro zakončení na síť.

Očekáváte nějakou odměnu od parťačky Kvitové, když jste jí triumfem nad italskou jedničkou ulehčila pozici?
V jednom rozhovoru řekla, že nechce nastupovat za stavu 0:1. Tak jsem ji prostě musela poslechnout!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze