Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem šťastná a unavená. A teď se pokusím pomstít Petru, řekla Šafářová

VZHŮRU NA SVĚTLANU! Lucie Šafářová se v osmifinále pokusí porazit Světlanu Kuzněcovovou, přemožitelku Petry Kvitové. | foto: Reuters

31 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Na grandslamech se jí dlouho nedařilo, letos však zažívá Lucie Šafářová zatím úspěšný rok. Po dobrém výkonu v Austrálii se v Paříži dostala už do osmifinále, čímž vyrovnala své tamní maximum. "Jsem ve druhém týdnu a udělám všechno pro to, aby to ještě neskončilo," řekla 27letá tenistka po výhře nad Ivanovičovou.

Co platilo na Ivanovičovou?
Hrála jsem velmi solidně, byla jsem trpělivá přes její bekhendovou stranu a pak se snažila jí útočit do forhendu. Dobře jsem servírovala, využívala levácké rotace. Moje hra jí úplně nevyhovuje. Každopádně to byl dobrý zápas.

Ivanovičová během zápasu divoce gestikulovala, domlouvala se s rozhodčím. Vytváří tím na okolí tlak?
Na kurtu byla dobrá atmosféra, je dobré mít proti sobě někoho, kdo je vyhecovaný a povzbuzuje se. Pak má zápas lepší atmosféru. Já se soustředila sama na sebe a důležité bylo, abych to dotáhla, což se mi povedlo.

Pomohla k tomu zkušenost z 2. kola, kde jste neudržela ve druhém setu slibné vedení a musela jste bojovat tři sady?
Určitě mi to chviličku hlavou prolítlo, ale pak jsem si říkala, že od toho jsem tady, abych to změnila, zkoncentrovala jsem se a dotáhla to.

Tentokrát však koncovka nervózně nevypadala.
Už jsem si to jednou tady protrpěla, takže dneska už jsem opravdu byla koncentrovaná. Věděla jsem, že když bych povolila, zápas už bych nemusela dostat zpátky.

Šla jste na kurt s tím, že se vám proti Ivanovičové daří? Nyní už máte bilanci 5:2.
Člověk to cítí. Poslední tři zápasy jsem vyhrála já. Ona teď sice měla daleko lepší výsledky, ale vím z vlastní zkušenosti, jaké to je hrát s hráčkou, která vám herně nesedí. Snažila jsem se chytnout začátek a pak už jsem to nepustila.

Fotogalerie

Čím to, že jí nesedíte?
To je otázka spíš na ni. Hrála jsem dobře. Levácká hra jí asi nevyhovuje. Dostanu se jí do bekhendu. Jak ji člověk nechá hrát z forhendové strany, tak z ní umí výborně tlačit.

Dostala jste se do prvního osmifinále na grandslamu po sedmi letech. Je to velká úleva?
Je to zadostiučinění. Letošní sezona se vyvíjí dobře, měla jsem už spoustu příležitostí se takhle dostat dál a vždycky jsem prohrála těsně ve třech setech. Jsem ráda, že jsem teď tady ve čtvrtém kole, ale dívám se dopředu na další zápas a doufám, že to ještě nekončí.

Nevypadáte ale moc nadšeně.
Jsem unavená. Mám za sebou velké psychické a fyzické vypětí, ale jsem strašně šťastná.

Co čekáte od dalšího zápasu s Ruskou Kuzněcovovou?
Bude to zase něco jiného, Světlana používá hodně rotace, Ana hrála hodně rovné údery. Musím se na to připravit, budou to dlouhé výměny, Světlaně se nedá nic zabít prvním míčem. Budu muset být trpělivá, ale taky hrát agresivně a útočit, protože defenzivní hra není moje parketa. A taky využívat leváckého servisu a pořád hrát svoji hru. Bude to těžká soupeřka, ale já se těším. Všechno dál už je pro mě bonus.

Viděla jste konec zápasu Petry Kvitové s Kuzněcovovou?
Od stavu 7:7 jsem se dívala. Samozřejmě to musí Peťu mrzet, české derby nebude. Pokusím se ji alespoň pomstít. Potkaly jsme se s Peťou v šatně, říkala jsem jí, že to je škoda a že se to pokusím za ni dotáhnout.Najdete na iDNES.czmobilní verze