Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karolína Plíšková: Zápas se sestrou? To lidem nepřeju. Nebývají hezké

STIHNU TO. Karolína Plíšková vybírá těžký úder během 1. kola turnaje Sparta Prague Open proti Mandy Minellaové. | foto: Sparta Prague Open / Pavel Lebeda

13 2014
Hlavou jí proběhlo: "Aspoň nebudu muset ve druhém kole hrát se ségrou." Tenistka Karolína Plíšková právě prohrávala v úvodním zápase turnaje Sparta Prague Open s Lucemburčankou Minellaovou 1:5 v rozhodujícím setu. Nakonec zápas otočila, ale přiznala: "Už jsem to brala jako ztracené."

Začala tak skvěle. S obrovskou lehkostí pálila na stranu soupeřky jeden prudký míč za druhým. Defenzivně hrající Mandy Minellaová nestíhala, první set prohrála rychle 2:6. "Ale pak jsem začala dělat víc chyb, znejistěla jsem," přiznala Karolína Plíšková. Drama ve Stromovce nakonec zvládla - odvrátila tři mečboly a těsně před dešťovou přeháňkou proměnila svůj první: 6:2, 0:6, 7:5.

Co se stalo ve druhém setu?
Začala jsem velmi slušně, neudělala jsem skoro žádnou chybu. Měla jsem pocit, že mi tam padá všechno. Ale pak se to trochu otočilo. Měla jsem hrozný servis. Ona navíc hodně běhá a vrací, proti tomu se hrálo nepříjemně.

Jak vám bylo při mečbolech soupeřky?
Už jsem to brala trochu jako ztracené... Ale pořád jsem se soustředila a chtěla jsem si vyhrát servis na 5:3, aby to musela doservírovat. Vím, že nějaký mečbol měla, ale radši si to moc neuvědomuju.

Fotogalerie

Vážně? Ani skóre 0-40 s vámi nic nedělá?
Skóre si trochu uvědomuju. Ale nechci na sebe dávat nějaký tlak, teď to je mečbol, teď musím dát eso. Snažím se to hrát jako obyčejný míč. A je to tak lepší.

Během zápasu občas lehce pršelo. Jak se vám v takových podmínkách hrálo?
Nebylo to úplně příjemné. Naštěstí jsem na poslední game dostala nové míče. V tu chvíli už pršelo docela dost a ona byla taková zlomená. Není to moc dobré pro moji hru. Míče jsou pak těžké, méně to letí.

Nejvíce začalo pršet při vašem mečbolu. Proběhlo vám hlavou: Teď by bylo fajn to dohrát, ať se nemusí zápas přerušovat?
Říkala jsem si, že by bylo dobré už to ukončit, že bych to nechtěla dohrávat znovu. Ale ona už byla taková zlomená, tak jsem si říkala, že i kdybych nedala první mečbol, tak mám ještě druhý, mám servis a ona, zdálo se mi, už moc nebojovala. Ale i kdyby se to přerušilo, tak bych měla servis, nové míče, což je daleko větší výhoda pro mě než pro ni.

Jak se vám hrálo před domácím publikem?
Docela jsem koukala, jak lidi fandili. Třeba jeden pán mě hodně povzbuzoval, ani nevím, kdo to byl. Věděla jsem, že přijde rodina, nějací kamarádi. A bylo to docela příjemné, pomohli mi.

Motivovalo vás domácí prostředí k obratu o to víc? Je možné, že jinde byste závěr zápasu za nepříznivého stavu už vypustila?
Ne, to asi ne. To není tím, že jsem doma. Asi bych bojovala pokaždé. Ačkoliv... Hrála jsem pořád stejně. Za stavu 1:5 se mi jeden game povedl, ona pak začala dávat trochu víc chyb. Nechtěla jsem se na to vykašlat, výsledek 6:2, 0:6, 1:6 by byl smutný.

Jak jste zatím spokojená s letošní sezonu?
Mohlo by to být lepší. Je tam pár zápasů, které jsem prohrát nemusela. Ale mohlo by to být i horší, takže jo, jsem spokojená.

Ve druhém kole se ve Stromovce můžete utkat se sestrou Kristýnou. Jak berete takový zápas?
Radši na to ještě nemyslím. Už jsem si říkala za stavu 1:5, že aspoň nebudeme hrát spolu. Doufám, že ségra prohraje. (smích) Ne, to je ošklivé. Ale nechci s ní hrát. Zápasy mezi námi, to nebývá moc hezké.

Která z vás to zvládá lépe?
Obě blbě. Já ji nechci porazit, ona mě taky ne. Není to ani tak dobrý tenis. Lidem to fakt nepřeju.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze