Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Padlá královna Wozniacká: Miliony lidí by chtěly být tam, kde jsem já

DAŘÍ SE MI DOBŘE. Caroline Wozniacká tvrdí, že je se současným umístěním na žebříčku WTA spokojená. | foto: Reuters

18 2014
Už není světovou jedničkou, dokonce vypadla i z elitní desítky. Přesto tenisové krásce Caroline Wozniacké vadí, když média podávají její situaci jako katastrofální. „Pořád se mi daří velmi dobře. Miliony lidí sní o tom, aby byly tam, kde jsem já,“ řekla 24letá Dánka.

Déle než rok byla světovou jedničkou a poslouchala kritiku, že nedokáže vyhrát grandslam. Co by za to teď Wozniacká dala! Z pozice jedničky už dávno spadla, teď je v žebříčku WTA na 15. místě. „Není to pro mě zatím nejlepší sezona, ale pořád mě ještě čeká půl roku, takže se může spoustu věcí stát,“ řekla.

„Byl by hřích říkat, že se mi nedaří. Můžete se zeptat milionů lidí, kteří sní o tom, aby se dostaly tam, kde jsem já.“

- Caroline Wozniacká

Na grandslamu už přes dva roky nepřešla osmifinále, titul letos zatím nemá žádný. Už dlouho musí číst a slýchat o tom, jak někdejší tenisová královna upadá. Podobné výtky ji ale štvou. „Byl by hřích říkat, že se mi nedaří. Můžete se zeptat milionů lidí, kteří sní o tom, aby se dostaly tam, kde jsem já.“

V tom má jistě pravdu, přesto od ní tenisový svět čekal více. Od října 2010 do ledna 2012 (s týdenní přestávkou) žebříčku vládla. Mladá, pohledná, sympatická. Zdálo se, že právě jí může patřit tenisová budoucnost. Tím spíš, že na ženském trůnu se předtím její konkurentky střídaly velmi často.

Tip na zájezd

Vyrazte se podívat na nejlepší tenisty naživo. Nabídku zájezdů na French Open a Wimbledon najdete na dovolena.idnes.cz

Wozniackou však srážel až příliš opatrný styl. Postupně přidávala na agresivitě, na přicházející vlnu ranařek Azarenkové nebo Kvitové ale neměla. I proto nastal její pád. „Ale když média říkají, že to je katastrofa, tak nemají pravdu,“ míní Wozniacká.

Fotogalerie

I Dánka navíc poznala věc, na kterou doplatilo už tolik tenistek před ní. Je snazší nahánět nejlepší tenistky, než být v roli „naháněné“. „Také proto se delší dobu udrží na vrcholu jen tak málo hráčů,“ všimla si.

Jistě jí také ublížil bouřlivě probíraný rozchod s golfistou Rorym McIlroyem, který proběhl jen pár dnů poté, co oba snoubenci rozeslali svatební pozvánky. Zejména na Roland Garros byla Wozniacká evidentně rozhozená, vypadla už v 1. kole.

Nyní se však zdá, že už se z nepříjemných událostí v osobním životě oba oklepali. McIlroy vede po prvním dnu golfové British Open, Wozniacká zahájila turnaj v Istanbulu výpraskem Belindy Bencicové - dvakrát 6:0!

Když to takhle půjde dál, jistě jednou umlčí i kritiky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze