Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisté Sparty mají opravený areál

22 2003
Praha - Areál tenistů Sparty Praha opět funguje na plné obrátky. Při loňské velké povodni byl šest metrů pod vodou a nyní už je k dispozici i nová restaurace s posilovnou. "Máme velkou radost, že se nám areál podařilo obnovit," říká s nadšením šéf tenisové Sparty Tomáš Petera.

Poté, co Stromovku, kde se tenisové centrum Sparty nachází, opustila velká voda, začalo se s rekonstrukcí.

I když na Spartě hodně přemýšleli, jestli nepostavit nové kurty jinde. "Jenže lidé jsou zvyklí chodit sem, navíc by to znamenalo koupit nové pozemky a také už jsme zde hodně peněz proinvestovali," vypočítává důvody Petera. "Proto jsme se rozhodli, že to znovu zkusíme tady."

Najaté stavební firmy začaly rekonstruovat halu, postupně přešly i ven a na řadu přišly antukové kurty. "Hlavně jsme chtěli, aby tenisté mohli co nejdříve hrát, proto jsme nejprve obnovili kryté kurty," vysvětluje Petera.

"Opravdu jsme vše přizpůsobovali tomu, aby bylo kde hrát. Nechtěli jsme narušit fungování klubu," opakuje Petera.

Až na závěr se pustili do restaurace a fitness centra. Na Spartě teď funguje osm antukových a čtyři halové kurty. Rekonstrukce zatím spolykala 35 milionů korun. Kde vzali tolik peněz?

"Jsme Národním tenisovým centrem, proto nám pomohl tenisový svaz a stát. Zbytek oprav jsme financovali z vlastních zdrojů," poznamenává Petera.
"Ještě tak dvacet milionů ale bude potřeba. Chceme udělat tři až čtyři tenisové minikurty pro děti."

Ani tím plány Petery nekončí. Jen tenis totiž areál neuživí. Na Spartě by mělo vyrůst nové multifunkční hřiště s umělým povrchem, beachvolejbalový kurt a hlavně hřiště na golf.

To by mělo celé sportoviště živit. "Chceme vybudovat sportovní centrum, kam by lidé chodili za zábavou a ne jen za tenisem. Udělat z toho takový country klub," odhaluje šéf své plány do budoucna.

Kdy by se tak mělo stát? "Těžko říct. Už nyní máme půlroční skluz. Ale to je pokaždé, jakmile se u nás v republice něco staví."

V hale Sparty polyká tréninkové dávky také Bohdan Ulihrach.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze