Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští tenisté dorazili do Ostravy, v pondělí se k nim připojí Berdych

Radek Štěpánek se po příjezdu do Ostravy "polaskal" s Davis Cupem. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

26 2014
Čeští tenisté přijeli do Ostravy, kde je od pátku do neděle čeká duel 1. kola Davis Cupu proti Nizozemsku. Zatím mezi nimi není Tomáš Berdych, který se po návratu z Australian Open připojí k týmu v pondělí.

Obhájci prvenství z minulých dvou let se v Ostravě před víkendovým soubojem objevili zatím v neúplném složení pouze s Radkem Štěpánkem a Lukášem Rosolem. Vedle Berdycha postrádají také nejmladšího člena týmu Jiřího Veselého, který ještě v sobotu v semifinále challengeru v Heilbronnu svedl neúspěšnou bitvu s Němcem Peterem Gojowczykem.

"Tomáš Berdych má po příletu dneska volno a přijede v pondělí spolu s Jirkou Veselým. Oba už by měli absolvovat pondělní odpolední trénink," řekl novinářům Navrátil, který se po zdravotní indispozici v závěru uplynulého roku znovu v plné síle vrátil k daviscupovému týmu.

Úvod pobytu českých tenistů na severní Moravě bude podléhat přísnému zdravotnímu režimu. Při přechodu z australských veder do českých mrazů se organismus hráčů musí vypořádat s extrémním poklesem teplot až o 50 stupňů Celsia. "Pro tělo je to šok, ale nezažíváme to poprvé. Máme s tím zkušenosti, musíme doopravdy dávat pozor, jakákoliv viróza by byla obrovské oslabení. Budu se pohybovat jen mezi hotelem a halou," řekl Štěpánek.

Navrátil nechce proti Nizozemsku vůbec taktizovat. Zápas pravděpodobně navzdory náročnému programu rozehrají Berdych a Štěpánek. "Chtěli bychom se se soupeřem vypořádat co nejrychleji, tyhle záměry oba kluci vždy plnili. Teď je ještě těžké říkat, kdo bude hrát, ale Tomáš je jednička," řekl Navrátil.

Fotogalerie

Vstřícnost a zájem obou českých opor o pokračování v daviscupovém výběru mu udělala radost. Po finálovém triumfu v Bělehradě prý nikoho nepřemlouval. "Radek hned chtěl. Jediná otázka byla u Tomáše Berdycha, který toho za jedenáct let udělal pro český tenis strašně moc, a kdyby si chtěl odpočinout, nikdo by se nemohl divit. Ale o to je to cennější, že se rozhodl a chce dále pokračovat," řekl Navrátil.

Nizozemsko bude českým tenistům vzdorovat v čele s Robinem Haasem (45.). K němu kapitán Jan Siemerink nominoval Igora Sijslinga (73.), Thiema de Bakkera (145.) a šestnáctého deblistu světa Jeana-Juliena Rojera. "Haase a Sijsling jsou nenápadní kluci, hráči, kteří jsou v hale lepší než na antuce. Nebudou mít co ztratit. Ale všechno je na naší straně, vybírali jsme povrch a chceme přes ně přejít," řekl Navrátil.

Trofej, o niž budou znovu bojovat, čekala na české tenisty na ostravském nádraží. Štěpánek hned kontroloval, zda je v ní zasazen štítek s posledními vítězi. "Je to všechno v pořádku a bez chyb," usmál se. "Já jsem ve finále chyběl a o to více se na utkání s Nizozemskem těším," uvedl Navrátil, kterého kvůli zdravotním problémům v Srbsku zastupoval Vladimír Šafařík.

Duel českých tenistů s Nizozemskem se od pátku do neděle uskuteční v ostravské ČEZ Aréně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze