Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenista Vaněk pojede na olympijské hry

1 2000
P r a h a - Jiří Vaněk rozšíří výpravu českých tenistů na olympijských hrách. Nominaci dvaadvacetiletého hráče potvrdila dnešní zpráva z Mezinárodní tenisové federace (ITF). Vaňkovi nahrálo, že o start v Sydney neměli zájem Daniel Vacek a Martin Damm. Vaněk může hrát na olympijských hrách i přesto, že nesplnil jednu z podmínek ITF a neodehrál žádné utkání v Davisově poháru.

"Stačilo, že byl letos připraven nastoupit v Ostravě proti Velké Británii jako nehrající člen," vysvětlil mezinárodní sekretář Českého tenisového svazu Josef Nechutný. Vaněk se do olympijského turnaje vešel poté, co zástupci ITF shromáždili přihlášky a zjistili, kdo nemá o olympiádu zájem.

Místo v nominaci mohli získat Vacek a Damm, ale startu v Sydney se zřekli. "Nemají zájem," řekl Nechutný. V žebříčku ATP z 10. července, z kterého se vybíralo 48 jmen v redukovaném pořadí, maximálně čtyři hráči z jedné země, byl Vacek na 70. místě, Damm 77. na světě a Vaněk dvaaosmdesátý.

Účast na olympiádě si zajistili Jiří Novák a Ctislav Doseděl ve dvouhře, a David Rikl, který bude hrát s Novákem čtyřhru. V soutěži žen je zatím jistý pouze start Květoslavy Hrdličkové, protože Denisa Chládková nominaci odmítla.

Teoretickou šanci hrát na olympiádě mají ještě Adriana Gerši a Bohdan Ulihrach. Oba jsou nyní třetími náhradníky a je možné, že se někdo z kvalifikovaných tenistů odhlásí nebo zraní. Konečné složení turnaje bude známo 15. srpna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze