Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tenista Šnobel se loučí s Přerovem

6 2006
Ostrava, Přerov - Tenista Pavel Šnobel žije v Ostravě, ale extraligu smíšených družstev bude hrát na ostravských kurtech za Precolor Přerov. "Je to už ale moje poslední sezona v Přerově. Chci se vrátit do Ostravy. Na devadesát devět procent se tam vrátím, ale zatím o tom teprve jednám," plánuje Šnobel.

Už tušíte, za jaký ostravský klub byste v příští sezoně mohl hrát?
Snad za VŠB nebo NH Trans.

Jenže pokud byste hrál za Vysokou školu báňskou, pak byste přišel o extraligu.
Ano, to je pravda, jenže ještě je brzy říkat, kam přestoupím. Bude záležet na jednání s kluby, na podmínkách, na jakých se dohodneme.

Letos jste se chtěl ve světovém žebříčku přiblížit nejlepší stovce hráčů. Daří se vám to?
Během minulých dvou měsíců jsem měl ligové povinnosti v Německu, takže jsem odehrál pouhé tři turnaje. V Istanbulu jsem se dostal do čtvrtfinále a na dalších dvou turnajích do druhého kola. Stále jsem tak kolem dvoustého místa.

Co považujete za svůj letošní největší úspěch?
Poprvé jsem se dostal do hlavní soutěže turnaje Grand Slamu, a to na Australian Open. Pak finále na turnaji ve Vietnamu, titul mistra republiky a v Německu jsme s Wieslochem postoupili do nejvyšší soutěže.

Kromě Německa jste už okusil ligu i v Itálii a ve Francii. Dají se tamější soutěže srovnat s českou extraligou?
V cizině je větší zájem diváků. V Německu jich na druhou i třetí ligu chodí kolem pěti set. Zápasy jsou atraktivní a jsou tam i kvalitní tenisté, které si kluby drží pod smlouvou. U nás je ale úroveň utkání také vysoká, protože nastupuje devět deset špičkových  českých tenistů. Bylo by pěkné, kdyby i na kurty v Ostravě přišlo hodně fanoušků.

U nás se extraliga odehraje během jednoho týdne. Jak je to v zahraničí?
V Německu nám soutěž zabrala pět šest víkendů. I tím je to pro lidi zajímavější.

Česká extraliga se letos vrací k modelu, že se celá odehraje na jednom místě. Co vy na to?
Tak je to lepší. V minulosti jsme celý týden hráli a ještě cestovali za jednotlivými soupeři. Všem hráčům se určitě uleví, že nebudeme muset přejíždět ze zápasu na zápas.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze