Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohrál s Rosolem, pak řekl: Wimbledon nesnáším, kurty nestojí za nic

PROSTOŘEKÝ FRANCOUZ. Benoit Paire se tvrdě opřel do Wimbledonu a kvality tamních kurtů. | foto: Reuters

26 2014
Tenisový Wimbledon chová většina hráčů v úctě. Vyjadřuje se o něm s respektem, těší se na travnatý grandslam jako na vrchol sezony. Nikoliv však Francouz Benoît Paire. Po prohře s Lukášem Rosolem letos v 1. kole prohlásil: "Wimbledon nesnáším. Nelíbí se mi místní atmosféra. Jsem rád, že jedu rychle pryč."

Paire má pověst zlobivého dítěte francouzského tenisu. Hádá se s rozhodčími, v záchvatech vzteku ničí rakety. Loni ho po prohře ve 3. kole Wimbledonu zachytili fotografové, jak při odchodu z kurtu číslo osmnáct mlátí s raketou o zeď. Spolu s Ernestsem Gulbisem patří k hráčům, kteří příliš nedávají znát úctu ke svému vybavení.

A ještě jednu věc mají společnou: oba se nebojí kontroverzních prohlášení. Naštvaný Paire se po zápasu s Rosolem rozpovídal pro L'Équipe: "Vůbec mě nemrzí, že musím odsud odjet. Místní atmosféra se mi nelíbí. Wimbledon nesnáším."

K jeho smůle musel v Londýně ještě chvíli zůstat. Krátce po dvouhře nastoupil k deblu s Polkem Bednarekem, i ten ale prohrál. Další rozhovory pak odmítl a upaloval pryč.

KSAKRU. Benoit Paire se zlobí v zápase s Nickem Kyrgiosem - a chystá se...
TROSKA RAKETY. Francouzský tenista Benoit Paire si svou frustraci vybil,
Francouzský tenista Benoit Paire se v zápase 3. kola French Open pře se

Ano, Paire nemá v poslední době moc důvodů k radosti. Přes dva měsíce nehrál kvůli zraněnému kolenu. I proto spadl v žebříčku do osmé desítky. "Tráva mému kolenu navíc nesedí, nevyhovovalo mi to, ani když bylo koleno v pořádku," řekl.

Servítky si nebral ani s úrovní kurtů v All England Clubu: "Když na ně vstupujeme, říkají nám, ať se k nim chováme ohleduplně. Jenže ty kurty moc dobré nejsou." 

Poslední bod jeho "obžaloby" se týkal přísných wimbledonských pravidel: "Jednou jsem tady dostal pokutu 1 000 dolarů, když jsem řekl 'merde' (francouzská nadávka - pozn. red.). Za všechno tady dávají pokuty. Možná z těch peněz pak spravují kurty," řekl ironicky.

Podobně ostrá prohlášení nejsou pořadatelé Wimbledonu zvyklí slýchávat. Paire však není v tenisu takovou kapacitou, aby je mohla výrazněji zneklidnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze