Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenista Friedl: Není moc hráčů, kteří se mnou chtějí hrát

Leoš Friedl | foto: Isifa

3 2010
Deblový tenista Leoš Friedl na konci července vyhrál po třech letech turnaj ve čtyřhře na okruhu ATP. "V Umagu vyvrcholila má skvělá letní forma na antuce," pochvaluje si třiatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce, který se nyní připravuje na poslední dva turnaje sezony, v Bratislavě a v Helsinkách.

Jak hodnotíte uplynulý ročník? Máte z něho dobrý pocit?
Jsem rád, že jsem mohl odehrát další sezonu a zúčastnit se všech grandslamových turnajů. Po těžké operaci se mi daří držet v první stovce hráčů ve čtyřhře a nyní jsem vyhrál po tříleté pauze další ATP turnaj, letos v chorvatském Umagu, což mě velmi těší.

Právě k vašemu poslednímu triumfu směřuje další otázka. Jaké jste zažíval po vítězném turnaji pocity?
Jak jsem již říkal, určitě skvělé. Turnaj byl okořeněn finálovým zápasem proti bývalému parťákovi a kamarádovi (František Čermák – pozn. red.). V Umagu vyvrcholila má skvělá letní forma na antuce, která je mým nejlepším povrchem.

Tento turnaj jste hrál po boku Filipa Poláška, vyhovovala vám spolupráce s tímto tenistou?
Hráli jsme spolu dva turnaje, ještě v Bastadu. Jeden nevyšel vůbec, druhý na sto procent. Jsme trochu odlišné typy, já jsem spíše na antuku a on na "hard" kurty.

Většinu svých turnajů jste ale hrál s Františkem Čermákem. Jak dlouho trvá tenistovi, než si zvykne na nového "parťáka"?
Myslím si, že jsem hodně flexibilní a přizpůsobivý hráč. Mně netrvá příliš dlouho se s někým sehrát. Zabere to maximálně nějaký trénink a jeden zápas.

Jakých turnajů se ještě do konce sezony zúčastníte?
Hodlám hrát ještě challengery v Bratislavě a Helsinkách.

Co máte v plánu pro příští rok?
Zatím nevím. Není moc hráčů, co by se mnou chtěli hrát. Je to způsobeno mým nízkým postavením v žebříčku.

Vaším největším úspěchem je vítězství ve smíšené čtyřhře při Wimbledonu, kterou jste v roce 2001 vybojoval se Slovenkou Hantuchovou. Jak na tento výrazný moment vzpomínáte?
Rozhodně na to nevzpomínám každým dnem, ale moc mě pokaždé těší, když tam přijedu a mohu zase hrát. Částečně mě i hřeje, že jsem nedělal nic nadarmo a něčeho dosáhl.

Pocházíte z Jihlavy. Chtěl bych se vás tedy zeptat, jak vidíte budoucnost jihlavského tenisu? Jsou zde mladí hráči, ze kterých by se jednou mohli stát tenisté typu Berdycha či Štěpánka?
Po pravdě jsem hodně mimo Jihlavu i celou republiku a nemám moc přehled. Nicméně o jednom talentu určitě vím už delší dobu. Týká se to starší žákyně Roučkové, o dalších zatím nevím. Viděl bych to tedy spíše na novou Kvitovou než Berdycha.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze