Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jen 35 minut? Musím se rodičům omluvit, smála se Kvitová

Petra Kvitová během prvního kola Wimbledonu | foto: Reuters

30 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Pouze dvě nevynucené chyby. Jediný ztracený míč na vlastním servisu. Jediný ztracený game. Petra Kvitová zažila perfektní vstup do Wimbledonu. „Nebylo to jednoduché. Nehrála jsem předtím na trávě žádný zápas, takže jsem ráda, jak jsem to zvládla,“ říkala 25letá tenistka po výhře nad Kiki Bertensovou.

Jaký to byl rozdíl!

Kvitová na nedělní tiskové konferenci před turnajem působila nervózně, posmrkávala, jen opatrně mluvila o své formě.

Zato v úterý po suverénní výhře na úvod? Často vtipkovala, smála se. Když dostala otázku, jestli není až trapné vyřídit soupeřku tak rychle, pohotově odvětila: „Ne. Já myslím, že to bylo fajn. Možná pro lidi to bylo moc rychlé. Musím se omluvit rodičům, kteří za mnou dorazili.“

České úterý ve Wimbledonu

Co se s vámi děje ve Wimbledonu, že takřka vždy přijde taková forma?
Minule jste se mě ptali, jestli jsem ožila. Tehdy jsem říkala, že to zatím ani moc necítím, ale myslím si, že dneska bych to slovo i mohla použít. Když jsem vstoupila na kurt, tak to byl hrozně hezký pocit. To oživnutí, ta pozitivní atmosféra tam dneska byla.

Projevily se tři roky zkušeností?
Myslím, že jo, tentokrát jsem nebyla tak nervózní jako v roce 2012, kdy jsem se opravdu třepala. Teď jsem z toho neměla úplně obavy. Vím, jak umím hrát po nemoci, i když jsem úplně netrénovala. Ale bylo to v pohodě, od prvního míče jsem se cítila dobře, takže to bylo o dost lepší.

Kvitová pózovala po vzoru herečky

Česká tenistka Petra Kvitová pózuje pro magazín ESPN.

Kromě výborného představení v 1. kole vzbudila Petra Kvitová pozornost i fotografií, která se objevila v magazínu ESPN. Tenistka na ní v odvážné póze napodobuje známou fotografii herečky Christine Keelerové, kterou v roce 1960 v pozici obkročmo na židli zachytil slavný fotograf Lewis Morley. „Bylo to v pohodě, protože jsem nebyla nahá, měla jsem šaty. Nic velkého,“ říkala skromně Kvitová.

Řekl vám někdo, že jste prohrála jediný míč na servisu?
Řekl mi to David (kouč Kotyza). A zrovna jsem dala debla. Byla jsem naštvaná. (smích).

Zlobil se?
Ne, nenadával. Určitě je to hodně zvláštní úkaz. Chtěla jsem ještě risknout druhý servis za stavu 5:0. Ale to nevadí. Myslím, že i jeden ztracený míč na servisu je docela dobrý.

Jak hodně to povzbudí?
Je to jenom jeden zápas. Je dobře, že jsem nehrála tři sety, nemusela jsem moc bojovat, nechávat tam dost energie. Ale takových zápasů musím nahrát ještě hodně.

Říkala jste si, že to jde až nad očekávání?
Až asi ke konci druhého setu, kde mi naskočilo finále loňského roku, v němž byl druhý set podobný. Ale bylo to přece jen trochu delší. Spíš po zápase jsem si uvědomila, že to nebylo úplně špatně zvládnuté první kolo.

Plánovala jste si před startem turnaje pustit nějaký zápas z loňska. Nebylo to nakonec finále? Dnešní vystoupení ho trochu připomínalo...
Ne. Pouštěla jsem si třetí kolo s Venus Williamsovou. Taky jsem se dívala na zápas Kiki, jak hrála v Hertogenboschi s Giorgiovou.

Vaše nemoc už se lepší?
Pomalu mizí. Ještě mám pořád rýmu, ale to není nic neobvyklého. Už jsem skoro dobrá.

Ve Wimbledonu s vámi není psycholog Michal Šafář. Dostal volno?
Ano, má volno. Ale včera jsme spolu mluvili, je přítelem na telefonu.

Co čekáte od další soupeřky, Japonky Naraové?
Je menší, má přímé údery, tráva jí určitě může sedět.Najdete na iDNES.czmobilní verze