Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitovi znovu v královské lóži: Petra má impulz, že může zahrát dobře

Česká tenistka Petra Kvitová zdraví diváky na wimbledonském centrálním dvorci po postupu do 2. kola. | foto: AP

30 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Podruhé v životě si mohli zkusit výjimečnou zkušenost. Jako rodiče obhájkyně titulu pozvali pořadatelé tenisového Wimbledonu Jiřího a Pavlu Kvitovou na 1. kolo do královské lóže centrálního dvorce. Výhled z mimořádných míst si ale nestihli užívat příliš dlouho - jejich dcera Petra zvládla první zápas za 35 minut.

„Ale my jsme přiletěli už v pondělí dopoledne, podívali se po Londýně. Dnes jsme si naplánovali výlet na tenis, tak tu ještě nějaký čas strávíme,“ říkal Jiří Kvita na terase All England Clubu, kde teploty sahaly ke třiceti stupňům.

Uběhlo jen pár desítek minut od chvíle, kdy se svou manželkou spokojeně sledoval suverénní vystoupení loňské šampionky. Ani oni netušili, jak jejich dcera roli favoritky tentokrát ponese - tím spíš, že i na startu turnaje ještě Kvitovou trápila doznívající nemoc.

„Ona je vždycky nervózní. Ale zvládla to velmi dobře,“ říkal Kvita. „Bylo vidět, že taky soupeřka byla hodně nervózní. Petra si byla určitě byla vědoma, že zkušenosti za ty tři roky nasbírala. Minule byla nervózní víc,“ připomněl první obhajobu v roce 2012.

Také tehdy pozvali rodiče Kvitovi do královské lóže a na oběd v All England Clubu, který je s mimořádnou příležitostí spojený. Tehdy ho odmítli, neboť se najedli už v letadle.

„Tentokrát jsme na chviličku šli, byli jsme tam možná tři čtvrtě hodiny i s manažerem od Petry (Marijn Bal). Pak jsme zjistily, že paní Gill Brooková (manželka šéfa All England Clubu Philipa Brooka) umí německy, tak už to bylo příjemnější,“ líčil Kvita. „Ale dali jsme si jenom předkrm,“ doplnila jeho manželka.

Oba si společně pochvalovali suverénní výkon, který jejich dcera předvedla. „Řekl bych, že byla strašně soustředěná. To bylo vidět na všech pohybech,“ vyprávěl Jiří Kvita. „A jak jí to pomůže? To nikdy nevíte. Ale je to pro ni impulz, že byla schopná zahrát dobře.“

A pro soupeřky velké varování.Najdete na iDNES.czmobilní verze