Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Všichni už mě vidí v semifinále. To není příjemné, říká Kvitová

DÍKY ZA PODPORU. Diváci po vítězném osmifinále odměnili Petru Kvitovou potleskem - a ona jim ho opětovala. | foto: Reuters

30 2014
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Na oblíbené wimbledonské trávě zatím tenistka Petra Kvitová nastřílela 127 vítězných míčů a natropila pouze 70 nevynucených chyb. Jen jednou za čtyři zápasy ztratila podání. Přetlačila Venus Williamsovou, jinak šetří silami. A bojovně hlásí: „Chci skončit lépe než loni.“ Tehdy došla do čtvrtfinále.

Kromě vzpomínek na loňský ročník ožívají vzpomínky i na triumf před třemi lety. Jenže Kvitová odmítá srovnávat. Ví, že se musí soustředit na příští zápas.

V něm ji čeká další české derby, během travnaté sezony už třetí. Na přípravném turnaji v Eastbourne porazila Lucii Šafářovou. V prvním kole Wimbledonu zdolala Andreu Hlaváčkovou. Ve čtvrtfinále narazí na Barboru Záhlavovou-Strýcovou. A jestliže ji vyřadí, může se v semifinále znovu utkat se Šafářovou.

Češky v Londýně válí. Inspirujete se navzájem?
To nevím. Já se soustředím hlavně na sebe. A teď vlastně i na Báru, se kterou hraju v úterý. Lucku Šafářovou aktuálně neřeším.

Přitom se s ní můžete střetnout v semifinále...
Ještěže nás tu není víc! (smích)

Fotogalerie

Se Strýcovou máte bilanci 3:1. Ale ona zvlášť na trávě dovede být hodně nebezpečná, že?
To je pravda, má ji ráda. Dobře se na ní pohybuje, dost toho vyškrábne. Vytáhne na mě čopy, půjde na síť. Bude se mě snažit vyvést z rytmu. Je hodně šikovná. Vyzkouší na mě všechno. Ale já budu připravená, musím dobře servírovat a chodit do toho jako vždycky.

Proč pro vás bude těžké nastoupit proti krajance?
Není úplně typické potkat Češku ve čtvrtfinále grandslamu. Všichni doma už mě asi vidí v semifinále. To je sice jejich problém, ale taky si to uvědomuju. Musí mě zajímat jenom moje hra.

Bylo po šlágru proti Venus Williamsové v pondělí klíčové nepodcenit Šuaj Pcheng?
Myslím, že jo. Řešili jsme to s Michalem (psychologem Šafářem), že situace je jiná. Že můžu být studenější, co se týče emocí. Ale dva dny po zápase s Venus jsem se uklidnila a mohla se připravit na hráčku, která taky umí být nebezpečná. Hlavní je, že jsem to zvládla.

Stihla jste si uvědomit, že jste popáté za sebou ve čtvrtfinále Wimbledonu?
To je docela hezké. Ale teď nemá cenu bilancovat. Chtěla bych určitě skončit lépe než loni.

Co poraněná noha, bolí vás?
Není stoprocentní. Ale jde to. Hrála jsem bez prášků, uvidíme, jak se noha bude chovat v úterý ráno. Pro ni i celé tělo je fajn, že jsem to dneska zvládla rychle.

Proti Číňance vám napočítali jen 7 nevynucených chyb. Je to signál, že jste v pohodě, když vám míče nelétají...
... mimo výseč? Errory k mé hře patří. Netušila jsem, že jich bylo sedm. Ale je dobře, že jich je míň. Že bylo víc vítězných úderů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze