Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisté na turnaji v Ostravě měnili trička. Zlobil je déšť

Španělský tenista Ruben Ramirez-Hidalgo na turnaji Prosperita Open v Ostravě. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

29 2015
Jako by déšť odplavil české tenisty z ostravského turnaje Prosperita Open. Po úterním programu je z nich v challengeru dotovaném 50 000 dolary už jen Adam Pavlásek.

Českých tenistů bylo v prvním kole mezi dvaatřiceti hráči devět. Přežil jen Adam Pavlásek, který přešel přes krajana Patrika Rikla 6:3, 7:5. Tenisté měli v úterý zvýšenou spotřebu triček a ručníků. Odpolední zápasy několikrát přerušil déšť. Hráči se tak neustále utírali a měnili promoklý oděv.

„Je to nepříjemné, museli jsme se třikrát rozcvičovat v průběhu zápasu, což vám vezme trochu energie. Ale ten náš zápas nebyl dlouhý, takže to takovou roli nehrálo,“ řekl Miloslav Mečíř, loňský finalista, který neuspěl s bývalým padesátým hráčem světa Rubenem Ramirezem-Hidalgem 1:6, 5:7. „Museli jsme čekat, až se znovu připraví kurty,“ podotkl Hidalgo. „Jsem rád, že jsem dokázal vydržet tempo a vyhrát.“

Aby rozhodčí utkání přerušili, musí pršet vydatně. „Anebo musí být kurt tak mokrý, že by hrozilo hráčům zranění,“ uvedl ředitel turnaje Václav Roubíček.

„Déšť pro nás není dobrý, ale podmínky jsou pro všechny stejné, s tím se nedá nic dělat,“ řekl Adam Pavlásek. „Nejhorší na tom je, že jste v nějakém rytmu a potom ztuhnete, takže se musíte znovu rozehrávat, všechno začíná od nuly.“

Pavlásek ve čtyřhře se svým spoluhráčem z daviscupového týmu Janem Mertlem přerušovali čtyřhru. V ní nakonec prohráli s Gonzalesem a Walshem 2:6, 3:6.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze