Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tenisový talent Urbánek trénoval s reprezentanty. Zastupoval Llodru

Ilustrační foto | foto: ČTK

5 2009
Nosič vody. I tak by se dala nazvat role, kterou v přípravě českých tenistů na víkendové daviscupové utkání s Francií měl Radim Urbánek. "Ale to mi vůbec nevadilo, užíval jsem si to,“ řekl osmnáctiletý mladík, který tým včera opustil. Už má totiž svůj program, o víkendu ho čeká turnaj nejnižší kategorie Future ve Švýcarsku.
Po Urbánkovi hlavně chtěl, aby tvrdě podával a Štěpánek s Berdychem jeho rány vraceli. "Tak suploval levorukého Llodru, který má vynikající servis,“ upozornil Navrátil.

Byl vůbec Urbánek schopný nejzkušenějšího z francouzských reprezentantů napodobit? "Dejme tomu, že ten servis mi letí stejně, k tomu chodím na síť, takže v Česku asi opravdu nikdo jiný nemá stylově k Llodrovi tak blízko jako já,“ řekl Radim Urbánek.

Vyrovná se tedy Michaelu Llodrovi i rychlostí svého podání? "Dvě stě (kilometrů v hodině) už dám, ale on je samozřejmě zkušenější, je mnohem vyhranější.“ Radim Urbánek přiznal, že ho překvapilo, že mohl být část týdne s nejlepšími českými tenisty.

"Snažil jsem se co nejvíce pochytit ze zdejší atmosféry. Jsem moc rád, že jsem tady mohl být a zatrénovat si s klukama. Třeba mi to pomůže v dalším rozvoji.“ Podle něj je mezi dorostenci a muži největší rozdíl v podání.

"A u mužů také není při hře tolik výměn. Výjimkami sice jsou Nadal a Federer, ale jinak je to servis, rána, moc se nehraje.“ Radim Urbánek, který pochází ze Šumperka, ale s tenisem začínal v Letovicích, je českou dorosteneckou jedničkou. Nijak to však nepřeceňuje.'

"Česko nepatří k největším zemím na světě, takže být tady nejlepší ve své kategorii rozhodně neznamená, že budu dobrý i ve světě. Hlavně, abych se v budoucnu prosadil mezi muži.“ K tomu mu může pomoci i nynější daviscupová zkušenost, přestože si na svůj účet musel od starších spoluhráčů vyslechnout i nějaké ty srandičky.

"Ale nebylo to nic hrozného,“ usmál se. "Kluci jsou profíci, nejsou nijak namachrovaní, protože žádný frajer by se v tenise rozhodně nemohl dostat tak daleko jako oni.“
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze