Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisový svaz na Czech Open nemá

29 2000
P r a h a - Po třinácti letech visí osud pražského tenisového turnaje Czech Open na vlásku. Český tenisový svaz (ČTS) nesehnal 400 000 dolarů, které má do pátku 30. června složit na vedení ATP Tour jako garanci za jeho uspořádání. Prezident svazu Ivo Kaderka proto odletí v pátek večer jednat do Wimbledonu s ATP. Vše se odvíjí od toho, že vedení ATP Tour požaduje po loňských problémech s vyplácením odměn hráčům od tenisového svazu garanci přesahující 400 000 dolarů a tu svaz nemá. Vedním ATP Tour požadovanou částku měl tenisový svaz původně složit do 8. března, ATP však lhůtu prodloužila do 30. června.

"I na ATP Tour hledají partnera, který by turnaj udělal třeba i u nás. Existuje rovněž varianta prodeje turnaje, což by znamenalo, že neztratíme možnost případně turnaj získat zpět. To je proti předchozímu jednání změna," řekl Kaderka, který v poslední době třikrát týdně jedná o Czech Open se Željkem Franulovičem, místopředsedou ATP Tour pro Evropu.

Kaderka odletí do Wimbledonu a v sobotu bude jednat s radou ATP Tour o definitivním vyřešení situace. "Pak už by mělo být jasné, co se s turnajem stane," uvedl šéf svazu. Ve hře je možnost, že se najde partner, který buď uspořádá turnaj v republice na své náklady, nebo akci koupí a zorganizuje ji na českém území. Další možností je prodej turnaje, a pokud nebude žádný zájemce, tak o Czech Open republika nenávratně přijde.

"Nedalo se udělat víc. Mám za sebou desítky telefonů a jednání s různými agenturami. Turnaj není zaplatitelný ze zdrojů svazu, není možné ho pořádat a přivést svaz do hluboké ztráty. Turnaj ano, ale buď ziskový, nebo na nule," konstatoval Kaderka.

Svaz nejdříve vyměnil termín Czech Open s Mallorkou a pražský antukový turnaj se měl letos hrát místo v květnu až od 11. do 17. září, tedy těsně před olympijskými hrami v Sydney.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze