Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisový šéf zůstává ve funkci

15 2000
P r a h a , M o s t - Česká tenisová rada vyslovila nedůvěru výkonnému výboru svazu, odvolala svého předsedu Zdeňka Kocmana, ale prezident svazu Ivo Kaderka její jednání ve Svinčicích u Mostu přestál. Jeho jediným spolupracovníkem zůstal nový generální sekretář a první viceprezident svazu Marek Moravec, dosavadní sportovní ředitel. Kaderka má v nejbližší době předložit kandidátku nového výkonného výboru, o němž bude rada hlasovat. Pokud by návrh neschválila, následovala by zřejmě mimořádná valná hromada s volbou nového prezidenta.

"Mám pocit, že jsem od rady dostal podporu, s níž se dá pracovat," řekl Kaderka, který má mandát do roku 2002. "Chtěl bych své volební období dokončit. Pochopil jsem, že rada si přeje některé lepší lidi do výkonného výboru a lepší komunikaci.

Napětí z počátku zasedání vychladlo a situace se zklidnila. O nových lidech do výboru představu mám, chci oslovit i některé členy ze starého výboru, kteří se neprávem se situací svezli." Kaderka trvá na tom, že ekonomická stránka svazové činnosti - jedna z kritizovaných oblastí - je pořádku, stejně tak dodržování stanov. "Radě i kontrolní a revizní komisi svazu jsem předložil všechny požadované dokumenty. Smlouvy i faktury sedí, fungují dotace pro oblasti i mládež. Navíc bude proveden nezávislý audit jak tenisového svazu, tak jeho marketingové firmy. Pokud zjistím, že něco nehraje, budu to řešit právní cestou. Beztak mohu říci, že svaz i marketing jsou finančně v plusu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze