Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisový Prostějov s Novákem i Moyou?

1 2000
P r a h a - Tradičně v termínu druhého týdne Grandslamového turnaje v Paříži se uskuteční v Prostějově 7. ročník mezinárodního tenisového turnaje mužů ATP pod názvem ŽIVNOBANKA OPEN 2000. Z české daviscupové reprezentace se v něm představí Novák, Ulihrach a Damm. Startovní pole obohatí ze zahraničních hráčů Australan Fromberg, dále pak Argentinec Chela, Francouz Golmard a Španěl Blanco. Ze čtyř uchazečů o zbývající "volnou kartu" je nejatraktivnější jméno bývalé světové jedničky a vítěze z Roland Garros Španěla Carlose Moyi.

Organizátoři turnaje s napětím sledují, jak se daří na probíhajícím French Open tenistům přihlášeným na turnaj ŽIVNOBANKA OPEN 2000. Na jejich výsledcích je závislá i konečná startovní listina v Prostějově. Jistá už je účast Ulihracha, Blanca, Voiney, Golmarda a Australanů Fromberga se Sekulovem. O tom, zda se diváci dočkají i Jiřího Nováka, Martina Damma a Jihoameričanů Massu s Chelou, rozhodnou jejich výsledky ve čtyřhře, resp. ve dvouhře na pařížské antuce. Generální manažer pořádajícího prostějovského klubu Miroslav Černošek odtajnil jména aspirantů na poslední "divokou kartu". Jsou jimi Španěl Moya, Švéd Vinciguerra, Maročan Alami a Američan Spadea. Největší lesk by turnaji zcela jistě dodal prvně jmenovaný, ale za svůj start požaduje 50 tisíc USD. "Musíme zvážit všechna pro a proti, protože Moya už v současnosti není takovým esem jako třeba v minulých dvou letech", naznačil Černošek obtíže rozhodování.
  
Na prostějovských kurtech se začne hrát v neděli 4. června úvodním kolem kvalifikace, ta bude pokračovat o den později druhým a třetím kolem. V pondělí v 18 hodin bude rozlosována hlavní soutěž dvouhry, protože organizátoři chtějí zařadit i ty přihlášené hráče, kteří skončí v Paříži až tento den. Hlavní soutěž bude zahájena v úterý v 11 hodin, finále je plánováno na neděli 11. června od 11 hodin.

Kromě atraktivního tenisu klade pořádající firma TK PLUS Prostějov důraz i na společenskou prestiž turnaje. Pátek 9. 6. budou prostějovské kurty patřit dětem, které si budou moci zahrát i s Petrem Kordou. V sobotním V.I.P. turnaji předvedou své tenisové umění golfová hvězda Alex Čejka, Petr Korda, Jan Kukal s Janem Šimberou a populární osobnosti Karel Šíp, Jan Čenský, František Nedvěd a další.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze