Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kvitová přemohla sokyni i trému. Ale nemohla jsem ji setřást, řekla

8 2014
Tenistka Petra Kvitová věděla, že se na ni spoléhá. Jako vždycky ve Fed Cupu. Nervozitou nemohla spát, i po nástupu na kurt se jí svíralo břicho. A přece ten nápor znovu zvládla. Porazila Němku Andreu Petkovicovou 6:2, 6:4 a přiblížila Češky k trofeji.

V posledních čtyřech fedcupových ročnících má Kvitová bilanci 17-2. Za reprezentaci hraje ráda, přitom v ní vždy bojuje s drtivým tlakem.

„Už ve čtvrtek jsem začala být nervozní, v pátek na losu to na mě padlo,“ líčila. „Na sobotu jsem nemohla spát, pak jsem od rána měla stažené břicho. Nešlo se pořádně najíst. Naštěstí už s tím mám zkušenosti a byla jsem od prvního míče připravená.“

Z lóží ji sledovaly legendy Martina Navrátilová a Helena Suková, přítel Radek Meidl, rodiče, hokejista Jiří Šlégr i fotbalista Marek Jankulovski. Jim i dalším tisícům fanoušků udělala radost.

Překvapilo vás, jak dobře jste zvládla začátek?
Nečekala jsem to. Nervozita mě často svazuje. Ale ukázalo se, že Andrea byla taky nervozní. Bylo fajn, že jsem jí brzo vzala podání. Trochu jsem se uklidnila. Přesto jsem musela zůstat ve střehu, ona je velká bojovnice.

Kdy jste se zbavila trémy?
Padala ze mě dost težko. Byla tam vlastně až do konce. Na druhou stranu se v této hale cítím dobře. Lidi mi dodávají energii a pozitivní myšlení.

Pomohl vám rychlý povrch v O2 areně?
Byla jsem agresivnější, dokázala jsem Andreu jako první zatlačit. Proto pro mě byl povrch výhodou.

V hledišti byla Martina Navrátilová a další vážené osobnosti. Znamená to pro vás něco?
Je to hezké. Všechny si toho vážíme. Ráda jsem viděla i Helenu Sukovou, která před zápasem dostala ocenění za reprezentaci ve Fed Cupu. Martinu jsem zahlédla v hledišti, ale jen na ní to nestojí. Podporuje nás tým za lavičkou i ostatní fanoušci.

Solidně jste podávala, bodovala jste na síti. Jak jste spokojená se svou hrou?
Servis byl výborný, častokrát mě podržel. Myslím, že jsem taky dobře returnovala. Párkrát jsem to Andree zabila, z čehož byla nevrlá. Chtěla jsem být ta, která bude tlačit. Věděla jsem, že když naběhnu k síti po kvalitním úderu, není snadné mě prohodit.

Vyhovovalo vám, že jste na kurt šla jako první?
Jsem ráda, že máme první bod. Lucka Šafářová může hrát o něco uvolněněji. V trénincích jí to letělo dost slušně. I když proti Angie to má těžké.

Vás Kerberová čeká v neděli. Jaký to bude zápas?
Doufám, že ji Lucka prožene, aby byla unavenější. Nevím, jak to na tomhle rychlém kurtu bude stíhat. Každopádně to nebudu mít snadné. Musím si zvyknout na její levácký servis, míče se točí jinak. Dobře běhá, hodně se toho vrátí

Na Turnaji mistryň v Singapuru vám docházela energie. Stihla jste před Fed Cupem zase nějakou nabrat?
Na Masters jsem postrádala spíš psychickou sílu. Ty emoce už jsem v sobě nenašla. Na kondici jsem makala, než jsem přijela do Prahy. Nebála jsem se, že bych byla nějak prázdná. To bych si nemohla dovolit!

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze