Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čára, mariáš, fotbálek, sázky... Když tenisté ve volnu chrastí žetony

Čeští tenisté si krátí chvíle před daviscupovými zápasy nejrůznějšími sázkami, mezi oblíbené činnosti patří i fotbálek. | foto: Pavel Lebeda

3 2016
Hannover (Od našeho zpravodaje) - Mluvčí českého daviscupového týmu Karel Tejkal už na začátku týdne informoval: „Je to tu OK, ale nejde mi čára.“ Právě to je nejoblíbenější činnost tenistů ve volných chvílích už dlouhá léta. Hraje se skoro všude. V Německu před víkendovým utkáním 1. kola samozřejmě taky.

Míčky od sítě co nejblíže základní čáře se už kutálely na centrálním kurtu na Roland Garros, při finále 2009 v Barceloně hráli Češi po rozcvičce, když už chodili na tribuny diváci.

„Hrajeme i při čekání třeba na hotelu, v šatně, už jsme hráli i na velvyslanectví v Dillí,“ vzpomíná Tejkal a tahá z kapsy dlaň plnou žetonů. Každý zájemce jich dostal po nedělním příjezdu deset jako vstupní vklad. „Nejsem na tom zas tak špatně,“ kontroluje stav konta Štěpánek a chrastí žetony. „Člověk musí být vždy připraven, protože neví, co přijde.“

Ačkoliv fyzioterapeut Pavel Kolář třikrát čáru opravdu o milimetry prohrál, což ukazují fotografie na Tejkalově mobilu, jinak se dokáže trefit na požádání. „Ale že by byl pan profesor přeborník? Ještě není konec týdne!“ směje se Štěpánek.

Fotogalerie

Tihle dva spolu s kapitánem Jaroslavem Navrátilem patří k vášnivým karbaníkům. V době volna se tady hraje čtyřkový mariáš. „Podle mě by se nemuseli stydět zapojit v jakékoliv hospodě, jejich hra má vysokou úroveň,“ všiml si Tejkal.

Ale když se reportér zeptal kapitána Navrátila, jak se mu zatím v sázkách daří, pohotový mluvčí zasáhl a raději hned stočil řeč na osvětlení v TUI Areně, kde zrovna měli Češi středeční trénink. Ty často zpestří fotbálek, další oblíbená výplň volného času.

A při čem ještě se dá mezi tenisty vydělat?

Žetony se používají i při tipovačkách. Před třemi lety ve švýcarské Ženevě dokonce členové české výpravy odhadovali, za jak dlouho dojedou z hotelu do haly nebo restaurace.

Snad jen lídr Tomáš Berdych se do těchto kratochvílí o peníze nezapojuje.

Sportovci jsou prostě hraví, a tak nepřekvapí vzpomínka na březen 2011, kdy v Ostravě při tréninku vyzval Lukáš Dlouhý kapitána Navrátila k sázce o to, že trefí z podání tubu tenisáků na druhé straně kurtu.

Teď v Hannoveru je aktuální tipovačka o to, koho Němci nasadí do velice důležité sobotní čtyřhry. Češi potkali soupeře ve středu na oficiálním banketu, ve čtvrtek se uskuteční los a v pátek jsou na programu úvodní dvouhry.

Tipnete si výsledek?Najdete na iDNES.czmobilní verze