Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nechci se vymlouvat. Prostě jsem neměl den, pravil Berdych po porážce

BALÍM TO. Český tenista Tomáš Berdych vypadl na US Open ve čtvrtfinále, kde prohrál s Chorvatem Čiličem 0:3 na sety. | foto: AP

5 2014
New York (Od našeho zpravodaje) - Tenistu Tomáše Berdycha v důležitou chvíli opustila schopnost, která mu tak zásadně pomohla do světové špičky. Zradilo ho podání. Ačkoliv v závěru zdramatizoval čtvrtfinále US Open s Chorvatem Čiličem, výsledek obrátit nedokázal. „S takovým servisem bych měl potíže proti 80 procentům hráčů,“ řekl zklamaně.

Chabá 4 esa, 5 dvojchyb. Pouze 50procentní úspěšnost prvního servisu. Pět ztracených her při podání.

Stačí pár statistik a podstatný důvod Berdychovy porážky 2:6, 4:6, 6:7 je odhalen. A to je ještě vylepšila fakta ze druhého a třetího setu, kde už se Berdych podobal svému nejlepšímu „já“.

„Začátek byl přímo strašný. Tomu se musím příště vyhnout,“ řekl.

Čím to, že se vám servis tak rozsypal? Byl vítr tak nepříjemný?
Né. Já bych za tím nic nehledal.

Čilič vyhrál ve třech setech

Přečtěte si více o čtvrtfinále US Open.

Chorvatský tenista Marin Čilič přijímá gratulace od Tomáše Berdycha po...

Fajn, jen pátráme po vysvětlení.
Jó. Když se bavíme o něčem mimo, hned si někdo poví, že si stěžuju na tohle a támhleto. Není to větrem. V těch podmínkách jsem předtím na centrkurtu odehrál dva zápasy. Věděl jsem, do čeho jdu. Neměl jsem prostě den. Záleží taky na soupeři, s jakou hrou přijde. A jak dokáže vyvinout tlak, aby mě přinutil k chybám. Jemu se to povedlo.

Vyhnul jste se Nadalovi nebo Djokovičovi. Naskytla se vám slušná šance postoupit do semifinále. Sráželo vás vlastní očekávání?
To ne. Šel jsem do toho jako do jiného zápasu. Kdybych do čtvrtfinále nastupoval poprvé, možná bych byl přemotivovaný a svázaný. Ale takhle ne.

Je to tak, že vám v současnosti účast ve čtvrtfinále grandslamu nestačí?
Ne. Beru ho jako druhý start turnaje. Jde o to projít do něj, najít si svůj rytmus, odehrát pár zápasů. Netvrdím, že je snadné postoupit do čtvrtfinále. Ale právě na něj se těším. Až od něj se dá soudit, jestli se turnaj povedl, nebo ne. Čtvrtfinále považuju za standard. Někdo by ho možná bral jako skvělý výsledek. Já ne. Je to jako na mistrovství světa v hokeji. Čtvrtfinále? Nic moc. Chci víc. Chci hrát líp.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze