Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisová hala připomíná Sukovi hangár

15 2003
Bangkok - Několik nedostatků napočítali čeští tenisté v Bangkoku, kde se od neděle připravují na záchranu ve Světové skupině Davisova poháru. Od pátku budou hrát s domácím Thajskem v místní hale, která kapitánovi Cyrilu Sukovi připomíná letecký hangár nebo skladiště. Hotel mají tenisté půlhodiny cesty autem od haly, ale v případě dopravní zácpy mohou čekat i hodinový přesun.

Šatna s prosklenými dveřmi bez toalet a sprchy, děravé zábrany okolo kurtu a nedostatečné osvětlení nad ním, to je výčet několika problémů, které hráče zaskočily. "Vypadá to podivně a trochu nás to překvapilo. Nejsou zvyklí připravovat Davisův pohár na vysoké úrovni," konstatoval Suk.

Tenisté dorazili do Bangkoku po deseti hodinách letu. "Vyrovnali jsme se s tím dobře," řekl Suk. Už odpoledne výprava vyrazila na hodinový trénink do haly a pohled na zázemí je rozčaroval. "Chyběly toalety, sprchy, sedačky nebo masážní stůl," vypočítal Suk.

Náprava se děje pomalu, protože komunikace s pořadateli není snadná. "Moc anglicky neumí," podotkl Suk. Dvorec a hlediště jsou postaveny v obrovské hale, kterých je vedle sebe několik. "Na sportovní areál to nevypadá, jsou to velikánský plochy, jak hangár na letadla," přiblížil Suk. Okolo kurtu při tréninku ještě chyběly reklamní panely. "A když míč nechytnete, tak proletí třicet metrů pryč," popsal Suk.

Povrch je podle Suka natřený na dřevěných deskách. "Je relativně pomalejší a míč dobře skáče," prozradil kapitán. Na jedné základní čáře je ale vypouklina a osvětlení není podle hráčů dostačující. "Čekáme na zasvěceného člověka z ITF, aby to změřil a zjistil, co se s tím dá dělat," dodal Suk. Klimatizace prý také nefunguje na plný výkon a hráči se na kurtu více potí. 

O českou výpravu projevili po příletu zájem místní novináři. Především na Jiřího Nováka se upřel jejich zájem. "Paradorn (Srichaphan) je v dobré formě, ale už jsem ho porazil a myslím, že vím, jak na něj," řekla česká jednička na letišti. Thajský hrdina Paradorn Srichaphan je podle deníku Bangkok Post spokojen s dvorcem a těšil se na duel s Novákem. "Prohrál jsem s ním, a proto ho nepodceňuji. Přesto si myslím, že s podporou publika za zády jsem schopen ho zdolat," doufal jedenáctý hráč světa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze