Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisová extraliga zahajuje na Hané

6 2003
Prostějov - Sloučením Agrofertu Prostějov a pražské Sparty vznikl klub TK Česká sportovní, který má na soupisce absolutní domácí špičku v mužské i ženské kategorii a je největším favoritem. "Každý jiný výsledek než titul by byl velkým překvapením," připustil Petr Fridrich z TK Plus, která mistrovství tradičně pořádá.

Letošní šampionát se bude hrát od 7. do 12. září. V první skupině se představí Česká sportovní, Ostrava, Mariánské Lázně, Olymp Praha a TK Neridé.

Tyto celky se představí v Prostějově a ve Zlíně. V Přerově budou o postup do finále bojovat vedle domácího výběru také týmy Frýdlantu nad Ostravicí, Jihlavy, Plzně a ČLTK Praha.

"Poti loňskému ročníku dochází ke změně hracího místa. V Prostějově bude domácí tým hrát 7. a 8. září proti Ostravě a Olympu. Zbytek zápasů se hraje ve Zlíně, kde bude 12. září na programu také finále.

Zlínský klub měl o pořadatelství zájem, navíc jsme přihlédli také ke skutečnosti, že náš nejlepší tenista Jiří Novák pochází právě ze Zlína," vysvětlil změnu Fridrich.

V přerovské skupině bude až do čtvrtka hrát pětice I. ČLTK Praha, Frýdlant, Přerov, Jihlava a Plzeň, v pátek je zde na programu zápas o 9. místo.

Česká sportovní nastoupí v nejsilnější sestavě. kádru budou Jiří Novák, Radek Štěpánek, Bohdan Ulihrach, Tomáš Berdych, Cyril Suk, David Rikl, Jiří Vaněk, Jan Hájek, Michal Tabara, Barbora Strýcová, Daniela Bedáňová, Klára Koukalová a Renata Vořáčová.

Při pohledu na tuto soupisku je pravděpodobné, že některé zápasy budou rozhodnuté po úvodních dvou kolech dvouher. Vedení klubu ale chce hrát i tři závěrečné čtyřhry.

"Chceme, aby si diváci přišli na své. V tomto směru ale záleží také na postoji kapitána soupeře," poznamenal Jaroslav Balaš z TK Plus.

Při předpokládanému postupu České sportovní do finále připravuje vedení prostějovského klubu na 12. září autobusový zájezd do Zlína. Přihlášky přijímá Tomáš Langer na telefonním čísle 608 200 675. Odjezd bude od Tenis hotelu v 9.30 hodin a zájezd včetně občerstvení bude zdarma.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze