Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak Genzer udivil Mandlíkovou. Partička vyzvala bývalé tenisové hvězdy

PARTIČKA NA TENISE. Igor Chmela, Jakub Kohák, Michal Suchánek a Richard Genzer si zahráli exhibici s bývalými tenisty Bohdanem Ulihrachem a Hanou Mandlíkovou (vpravo). Mezi soupeři stojí rozhodčí Jan Smíšek. | foto: Sparta Prague Open/Pavel Lebeda

19 2013
Ovládla čtyři grandslamy, byla třetí na světovém žebříčku. V sobotu odpoledne však i velezkušená tenisová legenda Hana Mandlíková zažila nezvyklé: proti ní a někdejší světové dvaadvacítce Bohdanu Ulihrachovi se na kurtu postavila skupina komiků z televizního pořadu Partička.

"Bóďo, můžeš se jít najíst."

Slunce pražilo na centrální kurt v pražské Stromovce a Ulihrach marně čekal na podání ze strany soupeře. O servis se zrovna pokoušel Michal Suchánek. Herec, který týden co týden se svými parťáky baví diváky improvizačním humorem v úspěšné Partičce, na kurtu trochu tápal. Dvojchyba, dvojchyba, pak úspěch a fiftýn... a pak další trápení.

"Bóďa" Ulihrach sledoval jeho snahu s úsměvem, na svačinu, k níž ho Suchánek vyzval, si však skutečně odskočit mohl. Po dalších dvou dvojchybách komik hru při svém podání ztratil. "Ale spodem stejně podávat nebudu!" prohlásil hrdě.

Tehdy se zdálo, že diváci na turnaji Sparta Prague Open po líbivé semifinálové bitvě mezi Lucií Šafářovou a Janou Čepelovou moc dalších kvalitních výměn neuvidí. Jenže pak se do hry výrazněji zapojil Suchánkův věčný parťák Richard Genzer - a kvalitou své hry udivil i slavnou Mandlíkovou.

Jisté údery od základní čáry, solidní servis, jemná ruka na síti... Zejména díky Genzerovi si Partička připsala také uhraný game. Sestava na kurtu se často měnila, do hry se zapojili i Igor Chmela a Jakub Kohák, který v týmu Partičky provizorně nahradil Ondřeje Sokola, a tak počítání skóre nebylo zcela jednoduché. Bez větších zaváhání však zápasem procházela pouze Mandlíková, která ani 23 let po ukončení kariéry neztratila úderovou jistotu.

Velký aplaus si vysloužil ale i na síti nekompromisně hrající Kohák nebo agilní, byť často chybující Chmela. Diváky bavily "volejbalové" přihrávky na jedné straně dvorce mezi Genzerem a Ulihrachem, potlesku se dočkal i sběrač míčů, který se v jednu chvíli zapojil do hry.

Přesto bylo jasné, že tenisovou královnou exhibice je Mandlíková. Partička ovládla kurt až později: když se odložily rakety a komici rozehráli populární improvizační hry.

Pak už Suchánek takřka nechyboval.Najdete na iDNES.czmobilní verze