2011 Moskva Rusko - Česko 2:3 Kvitová 2, Hradecká, Peschkeová 1
2001 Madrid Rusko - Česko 2:1 Peschkeová 1
1991 Nottingham Sovětský svaz - ČSR 1:2 Zrubáková, Novotná 1
1988 Melbourne Sovětský svaz - ČSSR 1:2 Zrubáková, Suková 1
1981 Tokio Sovětský svaz - ČSSR 2:1 Mandlíková 1

PETRA KVITOVÁ
Narozena:
8. března 1990
Postavení v žebříčku WTA: 2. místo
Bilance ve Fed cupu: 9 vítězství - 5 proher, z toho ve dvouhře 9 výher - 4 prohry
Česká lvice z Fulneku má za sebu životní sezonu, z lednového 34. místa v žebříčku WTA se vyšvihla na druhou pozici. Svěřenka trenéra Davida Kotyzy letos oslnila tenisový svět triumfem ve Wimbledonu, ke kterému v závěru sezony přidala suverénní vítězství na prestižním Turnaji mistryň v Istanbulu. Sbírku turnajových titulů rozšířila na sedm, v letošní sezoně přitom jako jediná triumfovala na všech površích. Soupeřky ničí levorukým podáním, agresivní hrou a její největší zbraní je mentální síla.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ
Narozena:
4. února 1987
Postavení v žebříčku WTA: 24. místo
Bilance ve Fed Cupu: 5 vítězství - 8 proher, z toho ve dvouhře 5 výher - 7 proher
Šikovná levačka má v porovnání s absolutní elitou jeden handicap - fyzické dispozice. Už několikrát za deset let na profiokruhu se potýkala se zdravotními problémy, které ji zmenožnily vyšplhat výš než na 22. místo světového žebříčku v roce 2007. Ve sbírce úspěchů má čtyři turnajové tituly, ten poslední získala v roce 2008. Další čtyři finále v triumfy neproměnila. V závěru letošní sezony si svěřenka Srbky Siljany Veselinovičové zahrála semifinále v Linci i v Moskvě.

LUCIE HRADECKÁ
Narozena:
21. května 1985
Postavení v žebříčku WTA: 46. místo
Bilance ve Fed Cupu: 2 vítězství - 3 prohry, z toho 1 výhra- 2 prohry
Začátkem června slavila největší úspěch kariéry, společně s Andreou Hlaváčkovou vyhrály grandslamovou čtyřhru na Roland Garros. Šestadvacetiletá tenistka s kvalitním servisem, která hraje rychle od základní čáry, tak zaokrouhlila počet vítězných turnajů na deset. Všechny ve čtyřhře. Ve dvouhře nad ní visí grandslamové prokletí, z deseti možností vyhrála svěřenka Jiřího Fencla zápas ve dvouhře pouze jednou. Letos triufmovala na turnaji ITF na pražské Štvanici.

KVĚTA PESCHKEOVÁ
Narozena:
9. července 1975
Postavení v žebříčku WTA: 2. místo ve čtyřhře
Bilance ve Fed Cupu: 15 vítězství - 15 poher, z toho ve čtyřhře 9 výher - 7 proher
Zkušená česká deblistka ukončila rok 2011 na okruhu WTA jako světová jednička v hodnocení párů. Po boku Katariny Srebotnikové získala první grandslamový titul, ovládly čtyřhru ve Wimbledonu a zahrály si finále Turnaje mistryň. Šestatřicetiletá tenistka má na kontě 53 finálových účastí ve čtyřhře, přičemž ve 22 případech získala vítěznou trofej. Jako deblová partnerka má mimořádný přehled na kurtu a cit pro hru na síti.

Rusko (kapitán Šamil Tarpiščev):
Věra Zvonarevová, Anastasia Pavljučenková, Světlana Kuzněcovová, Maria Kirilenková

SVĚTLANA KUZNĚCOVOVÁ
Narozena:
27. června 1985
Postavení v žebříčku WTA: 19. místo
Pochází z cyklistické rodiny. Její bratr Nikolaj získal stříbrnou olympijskou medaili v dráhové cyklistice v Atlantě 1996, matka byla šestinásobnou mistryní světa a otec úspěšným trenérem. Celodvorcová hráčka s výborným pohybem a tvrdým forehandem, která od třinácti let trénovala ve Španělsku, se může pochlubit dvěma grandslamovými tituly. V roce 2004 vyhrála US Open a o pět let později triumfovala na Roland Garros. Bývalá druhá tenistka světa vyhrála už třináct turnajů WTA, často však bojuje s nevyrovnanými výkony.

ANASTASIA PAVLJUČENKOVÁ
Narozena:
3. července 1991
Postavení v žebříčku WTA: 15. místo
Bilance ve Fed Cupu: 4 vítězství - 2 prohry, z toho ve dvouhře 2 výhry - 1 prohra V juniorské kategorii patřila k nejlepším, ve dvouhře vyhrála tři grandslamové tituly. Při tom prvním, na Australian Open 2006 porazila ve finále dívčí dvouhry Carolinu Wozniackou. Zatímco Dánka zaří jako světová jednička, dcera ruského olympionika v kanoistice Sergeje Pavljučenka se letos vyšplhala na třináctou příčku žebříčku. Dosud vyhrála bývalá juniorská světová jednička tři turnaje WTA.

MARIA KIRILENKOVÁ
Narozena:
25. ledna 1987
Postavení v žebříčku WTA: 27. místo
Bilance ve Fed Cupu: 1 výhry - 1 prohra, z toho ve dvouřhe 1 prohra
Ze základní čáry hraje agresivně, spoléhá na silnější forehand, ale nebojí se ani útočit na síti. Loni se probojovala do čtvrtfinále Australian Open, na okruhu posbírala už pět titulů z turnajů WTA a její jméno se objevilo i mezi dvaceti nejlepšími tenistkami světa. Díky atraktivnímu vzhledu dostává spoustu netenisových nabídek. Před lety se stala tváří reklamní kampaně sportovní kolekce britské návrhářky Stelly McCartneyové, objevila se také ve slavném plavkovém vydání magazínu Sports Illustreted.

JELENA VESNINOVÁ
Narozena:
1. srpna 1986
Postavení v žebříčku WTA: 57. místo
Bilance ve Fed Cupu: 5 výher - 3 prohry, z toho ve dvouhře 1 vítězství - 1 prohra
Pětadvacetiletá svěřenka bývalého profesionálního hráče Andreje Česnokova se letos poprvé probojovala mezi deset nejlepších tenistek světa ve čtyřhře. Pětadvacetiletá rodačka z ukrajinského Lvova zatím čeká na výrazný průnik mezi světovou elitu, dvakrát si však zahrála osmifinále grandslamových turnajů, pětkrát byla ve finále podniků WTA ve dvouhře. Singlový titul ji schází. S různými deblovými partnerkami jich však už vybojovala šest.