Centrální dvorec (Rod Laver Arena): kapacita  15.000 míst
Hisense Arena (do roku 2008 Vodafone Arena): 10.000 míst
Hrací povrch: Plexicushion
Míče: Wilson
Nejvyšší návštěva: 653.860 diváků (2010), jednodenní 77.043 (2010)
Odměna pro vítěze dvouher 2011: 2,2 miliony australských dolarů (asi 40,9 mil.Kč)
První ročník: 1905, ženy 1922

PŘEHLED VÍTĚZŮ DVOUHER OD ROKU 1969 - ZDE

FINÁLE POD UMĚLÝM SVĚTLEM
V roce 2008 se hrálo finále dvouhry mužů poprvé za umělého osvětlení. O rok později se za stejných podmínek poprvé odehrál také finálový zápas tenistek.
KDO DO HLAVNÍ SOUTĚŽE
Hlavních soutěží - dvouher - se účastní 128 mužů a stejný počet žen. Přímo se kvalifikuje 104 tenistů podle pořadí ve světovém žebříčku, 16 jich postoupí z tříkolové kvalifikace a 8 získá divokou kartu.

U tenistek je počet 108 + 12 + 8. Do čtyřher se kvalifikuje 64 párů (včetně sedmi divokých karet), smíšenou čtyřhru bude hrát 32 párů (včetně sedmi divokých karet).
BODY DO ŽEBŘÍČKŮ
Šampioni dvouher si připíší do computeru 2000 bodů.
FINÁLE 2010

Mužskou dvouhru vyhrál počtvrté Roger Federer. Švýcar porazil ve finále ve třech setech Andyho Murrayho, pro nějž to byla druhá grandslamová účast v kariéře

Titul mezi ženami obhájila Serena Williamsová, získala pátý titul. Ve finále porazila Belgičanku Justine Heninovou. Ta se přitom na profesionální okruh vrátila po devatenácti měsících.

Českým barvám udělala radost Karolína Plíšková, která triumfovala mezi juniorkami.