Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prohru Plíškové odnesla raketa: Dělat bych to neměla, ale někdy to nejde

Karolína Plíšková | foto: AP

1 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Čtyři setboly odvrátila, ale pátý už ne. Za chvilku poté už raketa Karolíny Plíškové letěla na londýnskou trávu. "Jo, rozbila se. Byla to docela rána, na trávě to není tolik slyšet," říkala po prohře s Coco Vandewegheovou. Ani na čtvrtý pokus se v hlavní soutěži Wimbledonu nedostala přes 2. kolo.

Ve druhém setu vedla přitom už 3:0, ale pak už do konce zápasu vyhrála nad Vandewegheovou jediný game. „Nedostala jsem moc šancí, chodila mi do servisu a odzadu byla aktivnější,“ zhodnotila zápas 23letá tenistka.

A sama dobře podávala, že?
S ní je to o servisu hodně a těch šancí jsem moc nedostala. Tie-breaku byla škoda, měla jsem ho dobře rozehraný, ale na druhou stranu to taky mohlo být předtím 5:7. První set asi trošku rozhodl. Ona moc chyb zadarmo neudělala. Buď se to sejde, že dá hodně chyb, nebo hodně vítězných míčů. Odehrála na její poměry solidní zápas. Mě servis ve druhém setu moc nepodržel, šla jsem hodně přes druhý a do toho mi chodila.

V prvním setu jste přitom hrála odvážně při setbolech, v tie-breaku jste vedla 3:0 a ve druhém setu rovněž 3:0 na gamy. Kde se zápas zlomil?
To je škoda, no. Měla čtyři setboly a vždy jsem zahrála dobře. Ve druhém setu jsem sice vedla, ale pak jsem nedala ani jeden její servis. A ona taky dobře zareturnovala. Bylo to těžké, odzadu hlavně na trávě není lehké jí vrátit ránu do pohybu. Byla lepší.

V zápase bylo několik sporných situací. Nemrzelo vás, že jako jedenáctá nasazená hrajete „jen“ na kurtu číslo 17, kde nefunguje Jestřábí oko?
Tohle bohužel nemůžu ovlivnit. Taky mě to překvapilo, ale je tu furt milion dobrých hráčů, asi to nemůžou na všechny kurty dostat. Šarapka hraje na dvojce, asi musí být taky zklamaná. (smích) Co se dá dělat. Jestřábí oko by to stejně neovlivnilo. Určitě je to někdy pomoc, ale o tom to asi nebylo.

Někteří hráči si stěžují na složité podmínky v těchto teplých červencových dnech, jiní říkají, že třeba v Austrálii to bývá horší. Jak to vidíte vy?
Myslím, že to je v pohodě. Právě v Austrálii i v Americe jsou daleko horší podmínky. Tady to je asi vzácnost, mít takové dva tři dny po sobě, ale mně to vyhovuje, hraje se mi v tom dobře.

Po prvním setu jste hodila raketou a do druhého vstoupila dobře. Pomáhá vám to, dostat takhle ze sebe vztek?
Někdy, když to není ze zoufalosti, ale jenom pustím emoce trošku ven, tak to může trochu pomoct. Ale neměla bych to dělat, už jsem natolik zkušená, že bych ty emoce měla ovládnout. Jenže někdy to prostě nejde. (smích)Najdete na iDNES.czmobilní verze