Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Navrátilová: Lucku lituju. Z Petry jsem nadšená. Tip na finále mi vyšel

Martina Navrátilová | foto: AP

4 2014
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Dvě levoruké Češky v semifinále Wimbledonu, to byla pro legendární tenistku Martinu Navrátilovou báječná událost. "Bylo jasné, že bude jedna z našich ve finále. Je to velký úspěch. Fantazie!" řekla někdejší šampionka, sama levačka, po vítězství Kvitové nad Šafářovou.

Triumf Kvitové v roce 2011 vás dojal. Jak její tažení prožíváte teď?
Jsem znovu nadšená. Ale taky mi je líto Lucie, protože pro ni to mohla být jediná příležitost v životě. Ale hrála dobře, neudělala ostudu. Bylo to celkem vyrovnané. Škoda, že si Lucie nezahrála na centrkurtu dřív. Neměla tak osahané prostředí, první zápas na centru je vždy svazující. Teď samozřejmě fandím Petře.

Wimbledon byl plný českých derby. Jak vy jste prožívala zápasy s Mandlíkovou či Sukovou?
Pro mě to bylo trošku jiné, protože už jsem bydlela v Americe. Když jsem hrála proti Hance a Heleně, samozřejmě jsme se znaly, ale už jsme neměly takový vztah, jaký je mezi Petrou a Lucií. Petra má výborné skóre proti kamarádkám. Takže jsem si myslela, že Lucka měla udělat něco, aby ji před zápasem naštvala (smích). Ale bylo od ní hezké, že to neudělala.

Je Petra favoritkou i pro finále?
To je těsné. Má šanci titul vyhrát, to už jsem tvrdila před turnajem. Po vypadnutí Sereny Williamsové jsem říkala, že ve finále bude Bouchardová s Petrou. Když bude hrát Petra jako v semifinále, tak proč by nevyhrála? Sedí jí to tady. A věří si.

Jak se Kvitová změnila od roku 2011?
Dobře se hýbe. Má už zkušenosti a podle mě i trošku lepší ruku. Opravdu si správně vybírá, na jaké balony jít na síť, kdy zahrát řezaně. Mohla by hrát ještě pestřeji, ale zatím to nepotřebovala.

V roce 2011 jste říkala: první Wimbledon je nejtěžší, pak už to jde samo. Ale ono se to v Petřině případě nepotvrdilo, že?
Samo to možná nejde, ale je to lehčí, protože už nemáte pochybnosti, jestli to můžete dokázat. Zkušenost rozhodně pomáhá. A Petře určitě pomůže i v sobotu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze