Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dokázala jsem, že to ve mně pořád je, prohlásila Kvitová po semifinále

3 2014
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Když ji zahraniční reportéři označili na tiskovce za favoritku závěrečného utkání Wimbledonu 2014, tenistka Petra Kvitová se ohradila: "Tak se necítím. Na favoritky se ve finále grandslamů nehraje."

Na žebříčku je výš než její poslední rivalka Bouchardová. Z  Wimbledonu už má jeden titul, zatímco soupeřka tu zatím vyhrála jen juniorku. Jenže výsledky v  této sezoně měla výrazně lepší fešná Kanaďanka. "O finále jsem ještě moc nepřemýšlela, teď jsem ráda, že jsem do něj postoupila," řekla Kvitová po triumfu nad Šafářovou 7:6, 6:1.

Jak těžký to byl zápas?
První set jsem byla horší hráčkou, tie-break rozhodlo pár míčů a já byla šťastnější. Ve druhém jsem si držela podání a přišlo mi, že ke konci už Lucka nehrála tak agresivně. Na začátku mě dostávala pod tlak a hrál se tenis na jednu ránu.

Fotogalerie

Opět jste se opírala o servis, že?
Rozhodně. Bez něj bych už tady neseděla. I moje druhé podání je na trávě docela rychlé a účinné.

Finále je úspěch. Ale můžete být spokojená krok před vrcholem?
Michal (psycholog Šafář) mi říká, že se musím starat jen o další zápas, abych mohla dojít k titulu. Má pravdu, ačkoliv mě s  tím štve, protože už mi to před chvílí říkal posedmé. Ale prostě je to tak, musím se koukat jen dopředu. Ráda bych to dotáhla. Vím, že na to mám. Můžu slíbit, že tam nechám úplně všechno, ať se děje, co se děje.

Věřila jste i v těžkých chvílích, že se vrátíte do finále Wimbledonu?
Věřila jsem, i když pochybnosti jsem měla. Jsem ráda, že všechno, co jsem obětovala, se vyplatilo.

Je vaše letošní jízda cennější než ta první, v roce 2011?
Asi ano. Tehdy jsem k titulu přišla skoro jako slepá k houslím. Hrála jsem dobře, neznala jsem tlak, se kterým od té doby zápolím. Ale letos jsem se s ním vypořádala dobře. Dokázala jsem si, že to ve mně pořád je, i když jsem v poslední době na grandslamech uhrála jen jedno čtvrtfinále. Vím, že bez tvrdé práce to nejde. A jsem ráda, že tady zase sedím a mám šanci na titul.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze