Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jmenuji se Rufus, představuje se nejznámější člen ochranky ve Wimbledonu

26 2014
Mezi celebrity na tenisovém Wimbledonu patří i zástupce zvířecí říše. Už čtrnáctým rokem hlídkuje na nebi nad tenisovým areálem, který hostí nejslavnější grandslamové klání, jestřáb jménem Rufus. Jeho úkol je jasný: nedopustit, aby poletující a posedávající holubi jakýmkoli způsobem narušili chod turnaje.

"Zdravím, holoubci. Jmenuji se Rufus. Nejsem jako vy. Jsem dravec. Vyladěný létající stroj," představuje se populární dravec v originálním videu. Jeho každodenní šichta je náročná, holubům se v travnatém areálu líbí.

O popularitě okřídleného "sekuriťáka" svědčí fakt, že když předloni náhle zmizel, způsobilo to značný poprask. Byl ukraden v noci i s klecí ze zaparkovaného auta, po několikadenním pátrání se však šťastně našel. Jeho majitelka Imogen Daviesová si ho ale od té doby raději nechávala přes noc doma.

Rufuse únos poznamenal, skončil na veterinární klinice, kde mu léčili poraněnou nohu a aby se dostal do kondice, dostával výrazně vyšší dávky stravy. "Dávali mu patnáct kuřat, on přitom obvykle za den spořádá tři až čtyři," uvedla tehdy Daviesová. Po návratu domů  musel naopak hubnout, aby zvládl Wimbledon 2012 v obvyklé formě.  Zvládl to na jedničku.

Autor:


Témata: Wimbledon 2014
Najdete na iDNES.czmobilní verze