Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


A teď chci do Wimbledonu, plánuje prostějovský vítěz Veselý

Jiří Veselý ve finále prostějovského challengeru. | foto: ČTK

9 2014
Po roce si zahrál Jiří Veselý finále prostějovského tenisového turnaje. Na druhý pokus se dočkal vítězství. Během čtyř zápasů neztratil ani set a zaslouženě přebral pohár pro nejúspěšnějšího tenistu. "Měl jsem pomalejší start do turnaje, ale konec všechno vynahradil," komentoval své tažení Veselý.

Pomohly vám zkušenosti z loňského ročníku?
Určitě se hodily. Hlavně v semifinále s Radkem Štěpánkem. I ve finále jsem se cítil dobře. Atmosféra zápasu už mě nemohla zaskočit.

V prvních kolech jste ale s výkonem nebyl spokojený. Nemohl jste se dostat do tempa?
Měl jsem za soupeře žebříčkově horší hráče z turnajů kategorie Future. Hráli pomalejší tenis a na ten už v poslední době nejsem zvyklý. Přizpůsobit hru jinému tempu není úplně jednoduché.

Horší chvilky se vám však podařilo ustát. Co vám v těchto momentech pomohlo?
Odmalička nenávidím porážky. I za nepříznivého stavu vymýšlím, co změnit, aby se výsledek otočil. To platilo také v prostějovských zápasech.

Po měsíční zdravotní pauze jste se vrátil ve velké formě. Prospěla vám přestávka?
Vypadá to tak, ale nebylo to příjemné období. Během pauzy jsem vypadl ze světové stovky. Ale to k tenisu patří. Po návratu přišlo několik úspěchů, výsledky se zlepšují. Snad to ještě nějakou dobu vydrží.

Pauza vás připravila o jistotu hlavní soutěže ve Wimbledonu. Cítíte to jako nespravedlnost?
Pravidla jsou daná, neměl jsem žebříček. Teď se zdá, že se po neúčasti některých hráčů možná do hlavní soutěže přece jen dostanu. Když ne, půjdu do kvalifikace. A vezmu ji jako výzvu. V hlavní části Wimbledonu nechci chybět.Najdete na iDNES.czmobilní verze