Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem hodně vyždímaný, přiznal Veselý po triumfu na Czech Open

Jiří Veselý s trofejí pro vítěze prostějovského Czech Open. | foto: ČTK

8 2015
Vláda Jiřího Veselého v Prostějově trvá. Jednadvacetiletý tenista na Czech Open zopakoval loňské vítězství. Ve finále porazil Srba Djereho 6:4, 6:2.

Celý týden bojoval s nervozitou, přesto na svých domácích kurtech nakonec mohl slavit další triumf. „Docela jsem si oddechl. Tušil jsem, že druhé vítězství bude těžké, a to se potvrdilo. Jsem hodně vyždímaný,“ přiznal tenista z Březnice na Příbramsku.

Už po prvním zápase jste přiznal nervozitu, která vás opustila až po finále. Jak se projevovala?
Na kurtu některými špatnými údery a problémy s pohybem. A doma? Špatně jsem spal. Několikrát za noc se budil a vstával už v pět ráno. Teď už to snad bude dobré a pořádně se vyspím.

Vadí vám domácí prostředí?
Tak to není, v Prostějově hraji rád. Ale ten tlak je vážně velký. V hledišti jsou kamarádi, rodina. Při zápasech se raději na tribuny vůbec nedívám. Není snadné hrát před takovým publikem. Před časem to potkalo třeba Jirku Nováka a Tomáše Berdycha. Moc si přáli doma vyhrát a nepodařilo se to.

Co jste říkal na obsazení turnaje?
Do pavouku jsem se podíval den před začátkem hlavní soutěže a ten pohled mě docela vyděsil. Bylo zřejmé, že žádný zápas nebude lehký a nebudu vyhrávat 6:1, 6:2, což se potvrdilo. Obsazení opět připomínalo spíše turnaj ATP Tour.

Přes drobném potíže v některých zápasech se vám podařilo loňský titul obhájit. Byla nějaká oslava?
V průběhu sezony není moc času, ale chvilku jsem si našel a poseděl s rodinou a kamarády. Titul si to zasloužil.

Upravil jste po vítězství váš další program?
Hned po postupu do finále. Prostějovský turnaj mě stál opravdu hodně sil, i mentálních. Kvůli tomu jsem se odhlásil z podniku ve Stuttgartu. Dám si pár tréninků na trávě a ve čtvrtek pojedu do Halle. Následuje Nottingham a Wimbledon.

Pomalu stoupáte světovým žebříčkem. S jakým postavením budete spokojený na konci letošního roku?
V horních patrech se už postupuje pomaleji. Ale pokud budu ve třetí desítce, bude to skvělé.

Jak vám zní věta: Jiří Veselý, trojnásobný vítěz Czech Open?
Nezní špatně. Pokud to bude možné, pokusím se o hattrick v příštím roce. Ale nezastírám, že bych v průběhu prostějovského turnaje byl raději ve hře v Paříži na Roland Garros.Najdete na iDNES.czmobilní verze