Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poznal i Djokoviče. Ale musel skončit a teď trénuje tenisové talenty

Tenis na antuce - tenis, antuka, ilustrační foto, Benešová | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

20 2015
Bývalý profesionální tenista Adam Vejmelka z Frýdku-Místku poznal během své kariéry taková esa, jakými jsou třeba současná mužská tenisová jednička Novak Djokovič nebo brazilská legenda Gustavo Kuerten. Kvůli zraněním se ale kariéry profesionálního sportovce musel vzdát a loni založil vlastní tenisovou akademii.

Vejmelka chce prostřednictvím akademie své zkušenosti předávat mladým talentovaným hráčům. Rád by postavil svůj tenisový areál s veškerým potřebným zázemím. „Ani po třech operacích kolena jsem se tenisu nechtěl vzdát, proto jsem se rozhodl svou energii a zkušenosti předat mladým tenisovým nadějím,“ uvedl rodák z Frýdku-Místku, který loni založil vlastní tenisovou akademii. Momentálně využívá kurty v Palkovicích a Metylovicích. „Ve Frýdku-Místku mě nikam nechtějí pustit, berou mě jako konkurenci. Obávají se, že by někteří hráči chtěli trénovat se mnou.“

V budoucnu chce bývalý profesionální tenista, který byl nejvýše na 247. místě žebříčku ATP, postavit vlastní tenisový areál. „Chtěl bych tady zavést model, který jsem poznal, když jsem byl rok v Brazílii. Tamní děti jezdily společně autobusem ze školy rovnou na tenis. Odpoledne trénovaly a taky se učily do školy. Večer se pak vrátily domů plné zážitků,“ přiblížil Vejmelka, který v Jižní Americe trénoval s trojnásobným vítězem Roland Garros Gustavo Kuertenem.

„Z trénování v Brazílii jsem byl nadšený. Češi mají sice jinou mentalitu, ale věřím, že se najdou takoví, kterým takový způsob bude vyhovovat. Kromě tréninků by se také připravovali na další den do školy a v restauraci by měli k dispozici kvalitní stravu,“ nastínil svou představu mladý trenér. Momentálně u Vejmelky trénují dětí z Frýdku-Místku a okolí, ale výjimkou nejsou ani svěřenci z jiných částí republiky. Někdejší profesionál, který ve své kariéře vyhrál patnáct turnajů Futures, se akademii věnuje nepřetržitě. „Neznám volno. Snažím se hráčům předávat veškeré zkušenosti. Dětem se věnuji nejen na trénincích, ale jezdím s nimi i o víkendech po turnajích,“ zdůraznil Vejmelka.

U bývalého profesionálního hráče se momentálně připravuje rovněž švýcarská hráčka Samira Giger, která je 747. v žebříčku WTA. Po roční pauze vynucené zraněním se chce vrátit mezi profesionální tenistky. „Adama jsem si vybrala, protože se mi líbil jeho přístup. Je to profesionál, který má zkušenosti ze světových turnajů. Ví, jak to chodí a co je třeba udělat,“ řekla Samira Giger.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze