Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šancí bylo hodně, litovala Vaidišová. Ale zlepšuju se, to je důležité

Nicole Vaidišová na turnaji v Miami. | foto: Reuters

28 2015
Papírově to měl být souboj jasné favoritky s outsiderkou. Jenže tenistka Nicole Vaidišová ukázala, že patří na žebříčku mnohem výš než na současné 328. místo. Světové trojce Simoně Halepové vzala set, trápila ji, celkem získala jen o osm míčků méně. „Měla jsem hodně šancí, které jsem nevyužila,“ litovala po prohře.

Ve 2. kole v Miami podlehla 4:6, 6:2, 1:6, přesto sklidila obdiv. Pouhého půl roku poté, co se vrátila k zápasům po dlouhé přestávce, dokázala vyrovnaně bojovat s jednou z nejlepších hráček současnosti.

„Byl to zápas nahoru dolů,“ hodnotila bývalá světová sedmička v rozhovoru pro iDNES.cz.

Co vám to utkání ukázalo?
Měla jsem hodně šancí, které jsem nevyužila. Ale myslím si, že to patří k tomu, že jsem dlouho nehrála a teď se vracím. Samozřejmě je to pro mě dobrá zkušenost, mohu si z toho vzít hodně do tréninku a do dalších týdnů.

Očima Halepové

„Neznala jsem soupeřku předtím, neviděla jsem ji hrát. A to je vždycky těžké. Snažila jsem se hrát svou hru, soustředit se na každý míč. Zkusila jsem udělat vše pro to, abych vyhrála, a povedlo se,“ řekla po výhře Simona Halepová.

Jak jste se cítila zpátky na velké scéně, centrálním kurtu v Miami?
Člověk je samozřejmě nervózní, když takhle dlouho nehraje. Tím spíš, když pak nastoupí na takhle velkém centru jako je tady. Ale bylo fajn tam znova hrát. A v takové atmosféře se vždy hraje dobře.

Pomáhají vám takové zápasy se dál zlepšovat?
Určitě. Čím víc budu mít takových zápasů, tím lépe pro mě, tím dříve se vrátím do svého herního klidu a do situací, ve kterých se už dobře vyznám.

Co pro vás znamená být zpátky na okruhu WTA? Cítíte to jako „návrat domů“?
Zčásti ano. Potkávám hodně holek, se kterými jsem dřív hrála. A bylo fajn se s nimi znovu vidět, myslím, že i jejich uvítání bylo příjemné. A samozřejmě je tu i strašně moc holek, které nehrály, když jsem já hrála dříve. Jsou mladší, drápou se nahoru. Tak to zkrátka je.

Jak jste zatím spokojená s vaším comebackem na kurty?
Nikdy jsme neměli vyloženě plán, jak jít dopředu, kde musím přesně v tento moment být. Ale jsem ráda, že se zlepšuju, že to jde dopředu. To je nejdůležitější.Najdete na iDNES.czmobilní verze