Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bizarní tenis: hráčka zranila partnerku, dohrávala sama proti dvěma

OSAMOCENÁ BOJOVNICE. Každá vyhraná výměna v souboji proti dvěma byla pro Townsendovou důvodem k oslavě. Ilustrační fotografie. | foto: AP

26 2014
Velice bizarní scéna byla k vidění v americké tenisové lize WTT. V zápase čtyřhry zranila Taylor Townsendová nechtěně svou spoluhráčku Liezel Huberovou, která ze zápasu odstoupila. Townsendová tak musela dohrávat zápas sama proti dvěma soupeřkám!

Kdyby neexistovali očití svědkové a fotografie, těžko by se dalo uvěřit, že se něco podobného skutečně stalo.

Taylor Townsendová stojí na příjmu při tenisové čtyřhře. Jenže ne na půlce kurtu, kam se chystají její soupeřky podávat. Na té druhé. Musí. Hraje totiž sama proti dvěma.

Za chvíli přiletí podání do míst, kde ho nikdo nečeká. Townsendová jen bezmocně zírá. Její soupeřky získávají jeden z nejsnazších bodů v tenisové kariéře.

Bláznivé? Jistě. Ve čtvrtek večer však právě takové scény diváci tenisové ligy WTT opravdu spatřili. Townsendová nastoupila s Huberovou ve finále Východní konference za tým Philadelphia Freedoms proti bývalé světové jedničce Martině Hingisové a Anastasii Rodionovové z Washington Kastles. Za stavu 1:0 se Townsendová opřela do jednoho z forehandů, který nešťastně trefil Huberovou do hlavy.

Zasažená hráčka se zjevně necítila dobře, přesto ještě zkusila dva gamy odehrát, než zápas se slzami v očích vzdala. Její diagnóza? Otřes mozku.

Pak se z tenisového zápasu stalo bizarní divadlo.

25.července 2014 v 03:18, příspěvek archivován: 26.července 2014 v 11:26

Bizarre scene in #WTT: Taylor Townsend now plays women's doubles alone, not allowed to return serves on Huber's side. pic.twitter.com/zXMWEfHr1J

Townsendová nechtěla skrečovat - výsledek zápasu ve WTT se počítá ze všech pěti zápasů (mužská dvouhra, ženská dvouhra, mužská čtyřhra, ženská čtyřhra a mix) dohromady. Svedla tak zoufalý boj v početní nevýhodě, který navíc limitovala dvě velká omezení.

Automaticky prohrála gamy, v nichž by podávala Huberová. A při returnech, které měla odehrávat její spoluhráčka, musela stát na své polovině dvorce. Občas se snažila rozhodit soupeřky alespoň teatrálním poskakováním, ale k ničemu to nevedlo. Hingisová s Rodionovovou tak dokonce občas podávaly spodem.

Townsendová sice hrála za tým hostů, přesto po ztrátě spoluhráčky stálo publikum na její straně. Když vyhrála pár výměn, odměnilo ji bouřlivým potleskem. Nakonec nepřekvapivě prohrála, avšak dočkala se ovací vestoje.

V americké tenisové lize World Team Tennis je možné leccos. Zápasy se hrají na pestrobarevných dvorcích, v publiku povzbuzují domácí týmy roztleskávačky, při servisu může míček škrtnout o pásku. Pro čtyřhru však platí striktní nařízení.

Fotografie i svědkové zmíněné události existují, ale ani tak se nechce věřit, že se něco podobného skutečně odehrálo.

Výměnu, v níž Townsendová přehrála dvě tenistky, si prohlédněte zde:

Jestliže se video nezobrazí, vyzkoušejte jiný prohlížeč. Případně ho naleznete na stránce novináře Rodgera Shermana zde.Najdete na iDNES.czmobilní verze