Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahrát si Turnaj mistryň? To by bylo krásné, zasnila se Šafářová

HURÁ DO DALŠÍCH BOJŮ. Lucii Šafářovou nabila wimbledonská jízda do semifinále optimismem. | foto: Reuters

14 2014
Už po svém životním úspěchu Lucie Šafářová prohlásila, že ji jízda do wimbledonského semifinále nakopne. Její víra přetrvává i těsně před další částí sezony. „Chtělo by to nějaký úspěch na betonech,“ tvrdí odhodlaně 17. tenistka světa.

Na kole na moravských cyklostezkách a v rakouských lázních spřádala Šafářová několik dní plány na útok na elitní desítku světového žebříčku WTA. „Jestli by se to mohlo podařit i letos? Všechno je možné,“ řekla 27letá tenistka.

Myslíte, že by se to opravdu dalo stihnout?
Turnajů je ještě hodně. Chtělo by to nějaký úspěch už v Americe před asijským turné na konci sezony. S trenérem budeme pracovat na tom, aby se to podařilo.

Fed Cup v Prostějově? Možná za pár let

V Prostějově uvažují o výstavbě víceúčelové sportovní haly. Pokud se podaří zajistit potřebné finance mohly by se za pár let v hale pořádat akce té nejvyšší úrovně. Třeba zápasy Fed Cupu, ve kterém Česko reprezentují především hráčky místního TK Agrofert. „Finále Fed Cupu v Prostějově? To by se nám líbilo,“ shodly se Petra Kvitová a Lucie Šafářová, dvě nejlepší domácí tenistky. O projektu bude jednat vláda. „V srpnu budeme chytřejší,“ řekl manažer Miroslav Černošek.

Za postup do semifinále Wimbledonu jste si nadělila krátkou dovolenou. Dobila jste baterky?
(úsměv) To doufám. Pauza byla příjemná. Užila jsem si to. Pár dní na kole, pak wellness. Bylo to fajn. Ale teď se vracím do práce. Poletím do Kanady za svým trenérem. Čeká mě příprava na další turnaje. Americkou část sezony zahájím ve Washingtonu.

V semifinále životního turnaje jste narazila na oddílovou spoluhráčku Petru Kvitovou. Vzpomenete si na vaše společné začátky v Prostějově?
Rozhodně. Hodně jsme spolu trénovaly. Petra říkala, že jsme spolu poprvé hrály v zadní části areálu na sedmičce.

Jaké je nastupovat do zápasu proti kamarádce?
(smích) Vzhledem k naší vzájemné bilanci to není až tak příjemné.

Po třetím grandslamu jste poskočila na 17. místo žebříčku a vyrovnala své dosavadní maximum. Začínáte sledovat i žebříček letošní sezony, který určí sestavu osmi nejlepších hráček pro závěrečný Turnaj mistryň?
To je ještě daleko. Ale zahrát si takový turnaj by bylo krásné. Kdo by to nechtěl zažít.

Aktuálně ztrácíte na postup necelých 1 100 bodů. Jde taková ztráta dohnat?
Proč ne? Velkých turnajů je ještě hodně, ve hře je spousta bodů. Určitě to zkusím. Když budu hrát jako v poslední době, není to nemožné.Najdete na iDNES.czmobilní verze