Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Není rozdíl trénovat muže a ženu. Liší se jen povahy, tvrdí Mauresmová

Nehrající kapitánka francouzského týmu Amélie Mauresmová na tiskové konferenci před semifinále Fed Cupu. | foto: ČTK

16 2015
Jedna z nejslavnějších tenistek nedávné minulosti přijela do Česka. Amélie Mauresmová, bývalá světová jednička, dorazila jako kapitánka francouzského fedcupového týmu k ostravskému semifinále s domácím výběrem. Ví, že favoritkou její výběr není, přesto věří: „Nic není ztracené.“

Mauresmová sice ukončila kariéru už před více než pěti lety, přesto pořád poutá velkou pozornost. Loni v červnu začala spolupracovat s Andym Murraym, nynějším třetím hráčem světa.

A před týdnem se na Twitteru pochlubila očekávaným narozením potomka. „Ale k tomuto tématu se teď vyjadřovat nebudu,“ omluvila se.

Dobře. Mohla byste tedy promluvit o vašem vztahu k Česku?
Mockrát jsem tu nebyla. Byla jsem jednou v Praze, teď se snažím trochu objevovat Ostravu. Ale není moc času, trénujeme a v pondělí budeme brzy objíždět. České hráče samozřejmě znám, patří k nejlepším na světě.

„Čekaly jsme rychlejší povrch“

Tradiční zbraní českých tenistek je rychlý povrch, na němž domácí zápasy zpravidla hrávají. Francouzská jednička Alizé Cornetová ale přiznala, že ho v Ostravě čekala jiný. „Až tak rychlý není. Ale je velmi dobrý, míče mají dobrý odskok. Užíváme si to a snad bude o víkendu dost lidí,“ řekla.

A co čekáte od českého výběru?
Je velmi silný. Čekali jsme, že semifinále budou hrát i hráčky, které nebyly na 1. kole. Máme před sebou velkou výzvu. Češky ukazují, že chtějí podat ve Fed Cupu zase velký výkon, zase být silné, tak jako v minulých letech. Ale je to sport, tak uvidíme.

Co čekáte od Petry Kvitové po měsíční pauze?
Těžko říct, na jaké úrovni bude hrát. Ale když tady v Ostravě je, tak tím ukazuje, že se cítí dobře a je připravená zase hrát za svoji zemi.

Vy už máte o sestavě pro víkend jasno?
Čekáte, že vám ji tady teď řeknu? (smích) Ještě uvidíme, zatím se připravujeme.

Přes rok vedete Andyho Murrayho, na Fed Cupu jste najednou ve společnosti tenistek. Musíte měnit přístup?
Ani ne. Holky znám dobře, už je nějakou dobu vedu. Nevidím to jako problém.

V čem vidíte obecně rozdíl při koučování mužů a žen? Zkusila jste si obojí, vedla jste Bartoliovou, nyní trénujete Murrayho.
Nemyslím si, že je rozdíl v pohlaví. Rozdíl je v konkrétních osobnostech a povahách. Každý tenista zvládá věci jinak, každý k nim přistupuje jinak. Ať už je muž, nebo žena.Najdete na iDNES.czmobilní verze