Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Publikum čekalo, pak bučelo. Kde je Raonic? Hledal jen správný záchod

VYHRÁL, ALE... Během zápasu musel Milos Raonic čelit nečekané komplikaci - hledání správné toalety. | foto: AP

30 2014
Hrál důležitý zápas v boji o závěrečný Turnaj mistrů, jenže po druhém setu čelil tenista Milos Raonic nečekané komplikaci. Kanaďan si chtěl odskočit na toaletu, jenže nemohl najít žádnou, která by mu vyhovovala. Přestávka se protáhla na osm minut - a když se vrátil na kurt, pařížské publikum ho vybučelo.

První set v zápase 2. kola proti Jacku Sockovi vyhrál Raonic 6:3. Jenže pak se jeho americký soupeř vzchopil, zvítězil ve druhé sadě 7:5 a začalo hrozit, že Kanaďan důležitý zápas prohraje.

Raonic si odskočil na toaletu. Nic výjimečného - jenže pařížské publikum čekalo.

Tři minuty, pět minut, osm...

Až pak se kanadský tenista objevil zpět na kurtu. Publikum ho přivítalo bučením, nelíbilo se mu dlouhé čekání na pokračování zápasu. Zřejmě pokládalo Raonicovo zdržování za taktický manévr.

Kanaďan nakonec zápas vyhrál, třetí set ovládl v tie-breaku. A po zápase vysvětloval důvod svého zdržení: „Ten člověk, který mě vedl na záchod, mě dovedl do místnosti, kde se na záchod nedalo sednout. Nechtěl jsem dřepět, tak jsem pokaždé řekl: Pojďme jinam. No a nakonec jsme došli až do šatny.“

S nečekanou komplikací i nepřízní publika se vyrovnal. A zachoval si tak naději na londýnský Turnaj mistrů. Ve čtvrtek ho však čeká další důležitá bitva s Roberto Bautistou Agutem.

Autor:


Témata: Milos Raonic
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze