Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štěpánek měl v Ostravě mečbol, ale srazilo ho podání

Radek Štěpánek na tenisovém challengeru v Ostravě. | foto: ČTK

2 2014
Radek Štěpánek, nasazená jednička, už dohrál na challengeru Prosperita Open v Ostravě ve čtvrtfinále. V něm v pátek prohrál s Rusem Kuzněcovem 6:1, 4:6, 6:7 (10:12).

"Ve třetím setu jsem tahal za kratší konec, dostal jsme se i k mečbolu, ale nebyl jsem schopný ho proměnit, a proto jsem prohrál," řekl Radek Štěpánek, který odvrátil pět mečbolů, a byť si v tie-breaku při pádu sedřel koleno, znovu zabral. Přesto neuspěl.

Vyčítáte si více závěr třetí sady, kdy jste za stavu 5:4 podával na výhru a neuspěl jste, nebo ten tie-break?
Kdybych to za toho stavu 5:4 dohrál, tak by žádný tie-break nebyl, ale na kdyby se nehraje. V tie-breaku jsem měl šance, vedl jsem 2:0, ale dal jsem dvojchybu. Ta přišla znovu i za stavu 3:2. Těch chyb tam bylo požehnaně.

Přičítáte nevydařený konec zápasu tomu, že vám nešel první servis?
Určitě, moc jsem jich nedal, nepomohl jsme si lehkým bodem. Tie-break třetího setu je ale i trochu loterie, soupeř při mém mečbolu dal z druhého servisu lajnu, pak mi do toho diváci zařvali aut a přestal jsem trochu hrát. To jsou chvíle, které se stávají, ale musím soupeři pogratulovat.

Radek Štěpánek na tenisovém challengeru v Ostravě.

Radek Štěpánek na tenisovém challengeru v Ostravě.

Ke všemu jste v tie-breaku podklouzl, poranil si koleno a vyžádal si ošetření. Jak se to projevilo na vašem výkonu?
Sedřel jsem se, ale to se stává. Trochu jsem samozřejmě ztuhnul, když jsem seděl. Ale ještě jsem se z toho dostal, ze stavu 4:6 jsem byl zpátky v tie-breaku. Bohužel to dopadlo špatně.

Takže, jak byste ostravský turnaj zhodnotil?
Po tom zápase jsem zklamaný, chtěl jsem tu vydržet co nejdéle. Atmosféra byla naprosto skvělá, chtěl bych divákům poděkovat. Na každý zápas bylo plno, povzbuzovali mě, bylo to naprosto skvělé. Rád bych hrál o dva zápasy více, ale to se mi už nepovede. Mám teď v sobě tři utkání a jedu dál.

Co vás nyní čeká?
Nakonec jsem se dostal na turnaj v Madridu, takže odletím tam a pak do Říma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze