Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tenista Pavlásek vyřadil ve čtvrtfinále v Prostějově krajana Rosola

Adam Pavlásek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

5 2014
Tenista Adam Pavlásek se postaral o překvapení ve čtvrtfinále challengeru v Prostějově. Až 319. hráč světa v v něm vyřadil třetího nasazeného krajana Lukáše Rosola 5:7, 7:6, 6:4. Uspěli také daviscupoví reprezentanti Jiří Veselý a Radek Štěpánek, kteří svedou vzájemnou bitvu o finále.

Dvacetiletý Veselý (81. v pořadí ATP) porazil ve čtvrtfinále čtvrtého nasazeného Michaila Kukuškina z Kazachstánu 6:0 a 7:5. Nejvýše nasazený Štěpánek (43.) si poradil s Francouzem Axelem Michonem 7:6 a 6:4.

Loni se Štěpánek s Veselým střetli na Hané ve finále a z titulu se radoval Štěpánek. "Radek je zkušený a bude to zajímavé se po roce znovu utkat," řekl Veselý, který minulý týden porazil na Roland Garros Rosola a nyní má šanci zdolat i Štěpánka. "Jirka udělal krok dopředu. Jeho kariéra se sune dopředu a bude to dobrý zápas, zajímavý pro diváky i pro nás," řekl pětatřicetiletý Štěpánek.

Pavlásek držel s Rosolem, 52. hráčem světa, celý zápas krok ve výměnách. Prohrával sice v rozhodující sadě 1:3, ale ze zbývajících šesti gamů pět získal. "Pro mě to je velký skalp, ten největší, co jsem kdy získal. Nabírám zkušenosti potřebné do tenisového života a doufám, že mě to posune dál," řekl Pavlásek.

Devatenáctiletý hráč startuje v Prostějově na divokou kartu a je poprvé v kariéře na turnaji kategorie challenger v semifinále. "Jsem moc rád, že jsem doma vyhrál tři těžká utkání, a udělám vše, abych vyhrál i v semifinále," řekl Pavlásek.

Příštím soupeřem Pavláska, kterého stejně jako Veselého trénuje daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil se synem Michalem, bude Slovák Norbert Gombos.

Veselý uštědřil Kukuškinovi v prvním setu "kanára" za 23 minut. "Stav šest nula je zvláštní, protože se vlastně moc nehraje, set je pryč raz dva. Věděl jsem, že druhý set bude jiný," řekl Veselý a nemýlil se. Na začátku druhé sady prohrával 1:4, ale nakonec se radoval z výhry 7:5. "Zápas jsem si trošku zkomplikoval, ale povedlo se mi znovu nastartovat motor. Přestal jsem chybovat a měl i trošku štěstí," řekl Veselý.

Trojnásobný vítěz prostějovského challengeru Štěpánek potřeboval na zdolání Michona přes hodinu a tři čtvrtě. "Nebyl to úplně hezký tenis, ale v důležitých momentech jsem byl agresivnější. Počítá se poslední balon a důležité je, že byl vítězný," řekl Štěpánek.

Challenger Czech Open v Prosttěově

Dvouhra - čtvrtfinále:
Pavlásek (ČR) - Rosol (3-ČR)
5:7, 7:6 (7:4), 6:4
Veselý (6-ČR) - Kukuškin (Kaz.) 6:0, 7:5
Gombos (SR) - Reister (7-Něm.) 1:6, 7:6 (7:4), 6:1
Štěpánek (1-ČR) - Michon (Fr.) 7:6 (7:1), 6:4

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze