Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čerstvý mistr Evropy hodlá potvrdit svoji třídu i na Pardubické juniorce

Loňský vítěz pardubické juniorky Zdeněk Kolář | foto: Michal Klíma, MAFRA

8 2015
Na kurtech LTC Pardubice v sobotu startuje Pardubická juniorka. Mezi chlapci je favoritem dorosteneckého mistrovství Patrik Rikl z pražské Sparty, v dívkách se potenciální vítězka tipuje těžko.

Bude to pro něj zkouška nervů. Sparťan Patrik Rikl před rokem v Pardubicích vinou zranění nehrál. Nyní stojí coby úřadující mistr Evropy do 16 let před nesnadným úkolem: dostát na Juniorce pověsti top favorita a velkého talentu.

„V roce 2013 uhrál dvě kola a pak na tři sety prohrál se Zdendou Kolářem, vítězem z loňska. Páťa letos hraje výborně, a pokud bude zdravý, asi bude novým šampionem,“ soudí mluvčí Juniorky Lukáš Březina.

Prvním v řadě, kdo bude chtít Riklovi překazit plány na zisk trofeje z chlapecké dvouhry, je jeho oddílový kolega Ondřej Krstev.

„Ve výměnách je Krstev velice nebezpečný, umí hrát rychle. Rezervy má na servisu. V Pardubicích se mu v minulosti nedařilo; v roce 2012 vyhrál předkolo a v dalším kole prohrál se Šafránkem – pozdějším vítězem. Loni padl hned zkraje s výborně servírujícím a zdravě nahecovaným Řeháčkem. Ale klobouk dolů, že přijede a pokusí se zlomit prokletí,“ oceňuje Březina.

Mezi nejvýše nasazenými v chlapeckém pavouku jsou též Pavel Motl, Vít Kopřiva a Matěj Vocel. Jen Motl jako člen prostějovského klubu mezi nimi přitom nabourává hegemonii oddílu z hlavního města.

„Předloni prohrál s pozdějším vítězem Filipským, loni ve třech setech s Orlitou. Pavel už sbírá zkušenosti v mužích a toto bude jeho rozlučka s juniorským tenisem. Pavel hrál v Pardubicích vždy dobře, ale nevyhrával. Třeba se mu to povede letos,“ přemítá Březina.

Kopřivu označuje za zajímavého hráče, sám ho viděl na mužských turnajích kategorie Futures. „S výkonem soupeře roste i jeho výkon. Bude zajímavé sledovat, jak si poradí se svými nejlepšími vrstevníky,“ říká Březina.

Velkou předností Vocela zase bude servis. „Pokud vyhraje první set, tak bude těžké ho porazit,“ tuší Březina.

Juniorka se bohužel kryje se štědře dotovaným turnajem žen v Praze na Štvanici, takže nejsilnější hráčky budou chybět. Po loňské šampionce Karolíně Muchové tak může v análech vítězů následovat nečekané jméno. Dá se nicméně odhadovat, že by se do posledních kol turnaje dívek mohly prokousat nenasazená přerovská Hana Pektorová, prostějovské Anna Slováková a Tereza Kolářová, zlínské Sabina Machalová a Barbora Miklová či Pražanka Tereza Procházková.

Finále dívek se hraje v pátek 14. srpna od 11 a chlapců od 13 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze