Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nebezpečná hra tenisového rebela. Ač je Kyrgios v podmínce, dál dráždí

TENISOVÝ REBEL. Nick Kyrgios během zápasu v Tokiu s Benoitem Pairem. | foto: Reuters

13 2015
Měl by se hlídat, neupozorňovat na sebe a nepřitahovat problémy. Jenže čekat něco takového od Nicka Kyrgiose by zřejmě bylo bláhové. Ač je tenisový rebel v podmínce po letní roztržce se Stanem Wawrinkou, dál přitahuje kontroverzi. Jen za poslední týden dostal dvě varování za chování na kurtu.

Jako by Nick Kyrgios rozruch přitahoval.

Povedlo se mu to v Tokiu, kde dostal varování za vulgární projevy, rozbití rakety a odpálení míčku.

A „dokázal“ to také v Šanghaji, kde zase budil pozornost během prvního utkání s Andersem Haiderem-Maurerem.

Zápas vyhrál docela hladce - 6:3, 6:2. Během utkání však procedil: „Nesnáším tohle místo.“ A za vulgární nadávky pak dostal další varování.

Co ho tak rozčílilo?

Třeba kameraman. Mluvil nahlas i během výměn, za což byl později ze zápasu odvolán.

Nebo sběrači. Na jednu z dívek se Kyrgios během zápasu utrhl, jestli je vzhůru. Přišlo mu, že jsou sběrači moc pomalí. „Jsou to amatéři,“ zlobil se 20letý Australan.

Jindy zase nadával na povrch. A během utkání se pak otočil ke svému krajanovi Bernardu Tomicovi, který seděl v publiku, a pravil: „Je to tady úplný cirkus. Neuvěřitelné. Nikdy jsem nic takového neviděl!“

Později připustil, že zkušenější hráči jako Federer nebo Nadal by se s takovou situací zvládli poprat lépe. „Ale oni by na takovém kurtu zase nikdy nehráli, hrají vždycky na centru, kde všechno klape,“ řekl.

To vše se mu děje v době, kdy by se měl obzvlášť hlídat. Po letním incidentu způsobeném slovními výpady vůči Stanovi Wawrinkovi dostal půlroční podmínku. Během ní se nesmí provinit proti předpisům, jinak ho čeká zákaz činnosti na 28 dní a pokuta 25 tisíc dolarů.

„Vím o tom, ale moc na to nemyslím. Pořád ukazuju hodně emocí,“ říkal v Šanghaji, kde nyní vyzve jednoho z favoritů Keie Nišikoriho. „Ale cítím, že vše, co se stalo v posledních měsících, mi trochu pomohlo. Zlepšil jsem mé chování.“

A to samé tvrdí i jeho krajan Thanasi Kokkinakis: „Sledoval jsem ho a přijde mi, že se trochu změnil. Nikdy nebude úplně jiný, že by se nevztekal. Ale trochu to utlumil.“

I tak stále dokáže budit emoce. A zahrávat si s podmínkou, která nad nim visí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze