Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Andy + John? Lendla by mohl nahradit jeho rival McEnroe

BÝVALÝ A BUDOUCÍ KOUČ? John McEnroe (vpravo) by mohl být nástupcem Ivana Lendla v roli trenéra Andyho Murrayho. | foto: Profimedia.cz

6 2014
Asi nikdy nebudou nejlepší kamarádi. Jejich rivalita nejvíce zuřila v 80. letech, ale přetrvala i do současnosti, kdy se potkávají na veteránském okruhu. Nyní by vztah Ivan Lendl – John McEnroe mohl dostat novou, pikantní kapitolu. McEnroe se totiž stal adeptem na pozici nového trenéra tenisty Andyho Murrayho, kterého předtím vedl...

Jistě, Ivan Lendl. Pod ostravským rodákem se z věčného poraženého stal šampion, Murray vyhrál postupně olympiádu, US Open i Wimbledon. Jenže v březnu spolupráci ukončili, Lendl se chtěl věnovat vlastním projektům a nemohl tak dávat všechen čas Murraymu.

Od jejich rozchodu zejména britská média čile spekulují: Kdo bude novým koučem osmého hráče světa? Teď se jim kandidát nabídl sám. McEnroe totiž prohlásil: "Když dostanete příležitost trénovat skvělé hráče, samozřejmě je lákavé o tom přemýšlet. A kdyby se ozval Murray, přemýšlel bych o tom určitě."

S tímto tvrzením pak BBC na antukovém turnaji v Madridu konfrontovala Murrayho, který řekl: "Každý hráč by přemýšlel o někom s takovými zkušenostmi. Rád ho poslouchám, když komentuje, má hodně co nabídnout."

Pětapadesátiletý McEnroe má v New Yorku juniorskou tenisovou akademii, nicméně s trénováním špičkových hráčů zatím zkušenosti nemá. Po ukončení kariéry se věnoval komentování v televizi, hraní veteránských turnajů, dokonce se objevil v několika filmech.

"Miluje tenis, je do něj hodně zapálený a navíc byl vždy extrémně soutěživý," dodal Murray. "A když jste soutěživý jako hráč, tak budete nejspíš i jako trenér, což je výhoda. Hodně jsme se spolu bavili na turnajích, vycházíme dobře a vždy se mnou a o mně mluvil hezky."

Původně se přitom mluvilo o jiných možných Lendlových nástupcích. Šestadvacetiletý Skot údajně zvažoval spolupráci s Larrym Stefankim, někdejším trenérem Andyho Roddicka, nebo s bývalou světovou čtyřkou Jonasem Björkmanem.

Murray zprvu doufal, že touto dobou už bude o nástupci jasněji. Teď však přiznává: "Záleží na tom, jak mi to půjde v dalších týdnech. Když mi to nepůjde dobře, budu mít víc času o tom přemýšlet a bavit se s lidmi."

"Ale než abych našel někoho špatného před Roland Garros, to raději pár týdnů počkám a vyberu toho pravého třeba pár týdnů po Wimbledonu," dodal.
Právě tam loni s Lendlem dosáhl největšího úspěchu. Letos by se mohl vrátit s jeho velkým rivalem.Najdete na iDNES.czmobilní verze