Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mendesová přijede obhajovat titul na mistrovství republiky

Obhájkyně. Opavská tenistka Pernilla Mendesová, která je 723. v žebříčku WTA, bude příští týden na kurtech SC Ostrava v Komenského sadech obhajovat mistrovský titul. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

10 2016
Opavská tenistka Pernilla Mendesová, která hraje za Přerov, bude obhajovat titul na PPL Cupu – mistrovství republiky v Ostravě. Měla by být nasazenou jedničkou, stejně jako v soutěži mužů Marek Michalička.

Šampionát je dotovaný 255 tisíci korunami, mužský mistr získá prémii 60 tisíc korun, nejlepší žena čtyřicet tisíc. „Využijeme i kurty Baníku, který je spolupořadatelem, aby se hrálo plynule,“ uvedl Petr Klein z pořádajícího Sport centra (SC) Ostrava.

To má v Komenského sadech šest dvorců, sousední ostravský Baník devět. Hrát se bude od 15. do 19. srpna. Vstup je zdarma včetně pátečních finálových zápasů, které začnou ve 13.00.

Do Ostravy se mistrovství vrátilo loni po pětadvaceti letech, které uplynuly od tehdejšího mezinárodního šampionátu Československa. „Loni byl ostravský turnaj úspěšný, takže jsme se rozhodli znovu pro nynější areál,“ řekl Martin Hynek, ředitel mistrovství a místopředseda Českého tenisového svazu.

Je přesvědčený, že letošní účast bude kvalitnější než loňská. „Osm hráčů v mužské kategorii figuruje na žebříčku ATP, což považujeme za úspěch,“ uvedl Hynek.

Nejvýše postavený je Michalička, 285. hráč světového žebříčku. „Také tentokrát jsme se snažili zajistit účast talentovaných hráčů, přičemž jednu ze čtyř volných karet dostane vítěz Pardubické juniorky, která končí tento pátek,“ podotkl Martin Hynek. „Další jsme dali i vítězi Davis Cupu z roku 2010 Ivo Minářovi, který byl šedesátým hráčem světa.“

Minář prostředí v Ostravě dobře zná, několikrát v areálu Sport centra startoval na challengeru Prosperita Open, který před deseti roky také vyhrál.

Hynek upozornil i na domácí tenisty Marka Řeháčka a Martina Schulhausera. „Také oni mohou dosáhnout dobrých výsledků, stejně jako Petr Michnev, který je z Ostravy, toho považuji za jednoho z favoritů.“

Poměrně solidní účast bude i mezi ženami. „Kromě Mendesové tady bude Tereza Malíková, která hraje za Prostějov, ale je z Ostravy, a také čtyřicátá dorostenka světa Johana Marková,“ dodal Hynek.

Dá se říct, že šampionát bude v Ostravě už stabilně? „Stojí to poměrně hodně peněz a ty musíme sehnat,“ řekl Hynek. „Zatím žádné přísliby pro příští rok nemáme, ale budeme jednat.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze