Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Každý se teď na mě bude chtít vytáhnout, tuší Šafářová ve Wimbledonu

Lucie Šáfařová v utkání s Dominikou Cibulkovou. | foto: Reuters

28 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Na grandslam dorazila v nezvyklé roli. Jako členka elitní desítky. Jako čerstvá finalistka z Roland Garros. A také jako žena, na kterou se každý bude chtít vytáhnout. Přesto se nezdá, že by něco z toho tenistku Lucii Šafářovou znervózňovalo. „Já si to hlavně užívám. Je krásné být šestá na světě,“ řekla 28letá tenistka.

V neděli odpoledne ji nejprve z tréninkových kurtů vyhnal déšť, a tak se na dvorec dostala až v podvečer. „Mám za sebou deset dobrých dnů na trávě, cítím se dobře.“

Při prvních osmi účastích ve Wimbledonu nepřešla nikdy třetí kolo. Loni to razantně změnila postupem do semifinále. A teď se chystá na desátou pouť travnatým grandslamem... „Mám tady kulatiny! To je příjemné číslo,“ usmála se.

Vracejí se vám vzpomínky na loňský rok?
Když jsem přijela první den, všechno se mi zpátky vrátilo. Když trénuju na kurtech, kde jsem se loni rozehrávala nebo hrála zápasy, je to krásný pocit.

Vrací se i hra, nebo jste si přivezla z Paříže ještě lepší?
(smích) To uvidíme zítra. Doufám, že i hra se vrací.

Trvalo to, než jste se na trávě našla?
Ze začátku jsem se dost hledala, ale už je to lepší.

Na úvod Wimbledonu vás čeká v pondělí odpoledne Alison Riskeová, 44. hráčka světa. Co říkáte tomuto losu?
Je středně těžký. Riskeová hraje rovné rychlé údery, má ráda trávu. Ale v Paříži jsem taky neměla lehký los, musím zase bojovat od prvního kola.

První zápas na trávě vám však nevyšel, když jste prohrála ve druhém kole v Eastbourne s Dominikou Cibulkovou. Jak se to na vás podepsalo?
Dominika hrála výborně. Klobouk dolů, když se vracela po tak dlouhé době (Slovenka nehrála od února kvůli výrostkům na patě - pozn. red.). Čekala jsem, že se to v klíčových momentech projeví, ale hrála výborně a byla lepší. Ale Já myslím, že jsem snad nikdy nevyhrála první zápas na trávě. Loni jsem prohrála první zápas v Birminghamu i v Eastbourne a tady pak semifinále. Takže jsem ani nepočítala, že bych letos v Eastbourne zazářila.

Jak se cítíte herně?
V tréninku se cítím dobře, uvidíme, jak to půjde. První zápasy jsou vždycky nejhorší.

Obhajujete loňské semifinále, ale zase máte bodový polštář z Roland Garros. Uklidňuje vás to?
Je to příjemnější, to musím uznat. I kdybych prohrála, tak to nebude tak zlé, ale to samozřejmě nechci. Těším se na zápas a moc bych tady chtěla hrát zase dobře a naplnit svoje nasazení. Vím, že mě čekají těžké zápasy a uvidíme, jak to půjde.

Bude nová role ošidná, když se každý bude chtít vytáhnout na finalistku z Paříže?
Tak to rozhodně bude. Očekávám, že holky proti mně najednou nemají vůbec co ztratit a budou hrát dobře. Ale takhle už můj rok vlastně začal. Byla jsem kolem patnáctého místa na světě a najednou soupeřky místo toho, aby byly trochu nervózní, hrály fakt výborně. S tou pozicí jsem se už trochu seznámila a teď to bude možná ještě trochu jiné.

Připouštíte si ten tlak?
Určitý nový tlak tam je. Pro mě to je nová pozice, ale jsem hlavně strašně ráda, že se mi to celé povedlo a pořád si to užívám.

Vypadáte, že vás nic neznervózní, že?
Dneska přijel Petr Pála (fedcupový kapitán - pozn. red.) a říkal: Ty hraješ na dvojce, viď? Tam prohrál Štěpec (Radek Štěpánek), pak Péťa (Kvitová) s Kirilenkovou. A já: Ještě někdo tam prohrál, prosím tě? (smích)Najdete na iDNES.czmobilní verze