Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na kurt 1 nechtěla, pak tam Kristýna Plíšková dobyla životní úspěch

Česká tenistka Kristýna Plíšková slaví překvapivý postup do 3. kola Wimbledonu. | foto: AP

2 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Když uslyšela, že jde na kurt číslo 1, tak se tenistka Kristýna Plíšková zhrozila. „Po tom, co jsem předvedla v prvním kole, jsem radši chtěla menší kurt,“ vykládala. Obavy byly plané. Ve 2. kole Wimbledonu porazila Světlanu Kuzněcovovou a poprvé prorazila na grandslamu do 3. kola.

Ve Wimbledonu už z českých žen pokračují jen tři levačky. Obhájkyně titulu Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Kristýna Plíšková, milé překvapení čtvrtečního večera.

Loni na grandslamu ani jednou nepřešla přes 1. kolo. Letos už v Londýně zvládla dvě. Po Tereze Smitkové zdolala i turnajovou šestadvacítku Světlanu Kuzněcovovou. „Jsem tak šťastná. Ani nevím, jak to popsat,“ říkala.

Po slabším začátku jste zápas otočila. Co se změnilo?
Začátek byl pomalý, byla jsem nervózní, ale ona taky asi trošku. Ale je to antukářka, což mi pomohlo. Měla jsem čas se do toho dostat, nehrála extra rychle.

Kdy jste ucítila, že by se to mohlo otočit?
Pořád jsem tomu úplně nevěřila. První set byl sice jen jeden brejk, ale dost špatnej. Sluníčko bylo dost blbý. Pak jsem ji brejkla na dva nula, tak jsem začala trošku věřit, že to není nic nemožného.

Fotogalerie

Jak pracují nervy, když je úspěch na dosah?
Pracujou (smích). Docela pracovaly, ale zvládla jsem to dobře, pomohla jsem si servisem. Byla jsem víc nervózní, když to bylo 4:1, protože jsem si říkala, že když dám na 5:1, tak by to mohlo být hotové. Nezaservírovala jsem, ale pak jsem si pomohla.

Už vám gratulovala sestra Karolína?
Ještě ne, asi je v letadle.

V roce 2010 jste obě vyhrály grandslamové juniorky, v posledních letech byla Karolína úspěšnější. Teď se jí ale pozvolna zase blížíte, že?
To mě ještě nenapadlo, ale je to taky pravda, že budu trošku blíž. Ani nevím, kam se posunu (ze 134. místa žebříčku WTA zatím někam ke 110. - pozn. red.), na to ještě nekoukám.

Je logické, že váš úspěch přišel zrovna v Londýně, kde jste před pěti lety vyhrála juniorský Wimbledon?
Úplně ne, nevím. Hrála jsem docela dobře některé turnaje, teď mi nevyšlo pár týdnů a byla jsem i trošku zraněná, takže jsem extra připravená nebyla. Ale jsem ráda, že to dopadlo zrovna tady.

Teď vás čeká Monica Niculescuová, 48. hráčka žebříčku. Znáte ji?
Jo, hrály jsme proti ní včera (ve středu - pozn. red.) debla s Karolínou a prohrály jsme. Mám jí co vracet.

Ale singla jste spolu ještě nehrály...
To ne, ale viděla jsem jednou, jak od ní ségra strašně dostala (smích). Vím trošku, co čekat. Bude to takový ošklivý tenis. Hraje hodně čopů, bude to dost o nervech.Najdete na iDNES.czmobilní verze