Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rosol místo Berdycha. Kondiční kouč Vydra bude pomáhat české dvojce

BÝVALÝ BERDYCHŮV TÝM. Tomáš Krupa (vpravo) a kondiční kouč David Vydra spolupracovali s Berdychem řadu let, před Vánoci však sedmý hráč světa trenéry propustil. | foto: Martin Moravec, MF DNES

9 2015
Kondiční trenér David Vydra, který do konce minulé sezony spolupracoval s tenistou Tomášem Berdychem, má novou práci. Nyní bude pomáhat české dvojce a třicátému hráči světa Lukáši Rosolovi. „Je to další výzva a pro mě ideální práce,“ řekl bývalý triatlonista.

Informaci přinesl web www.tennis-arena.cz.

Vydra pracoval s Berdychem sedm let. Pod jeho vedením se rodák z Valašského Meziříčí dostal do elitní desítky a pětkrát za sebou postoupil na Turnaj mistrů. V polovině prosince však světová sedmička oznámila, že spolupráci s Vydrou a trenérem Tomášem Krupou ukončil.

Netrvalo však dlouho, než Vydra dostal nabídku novou. „Lukášův kouč Sláva Doseděl mě telefonicky oslovil dvě minuty poté, co dal Tomáš na web, že si najímá nový tým,“ řekl Vydra pro tennis-arena.cz. O konci spolupráce s Berdychem mluvit nechtěl.

Nová dvojice se však nedohodla hned. Vydra toužil být častěji doma s rodinou, ale nakonec se nechal od Rosola přemluvit. „Měl takový zájem, že mi bylo až hloupé říci ne. Ve všem mi vyšel vstříc a akceptoval mé časové požadavky. Navíc do Stromovky to mám kousek, na turnajích bych měl strávit dvanáct týdnů. Je to další výzva a pro mě ideální práce,“ vykládal Vydra.

Kondiční trenér už absolvoval s Rosolem tři zkušební tréninky, naplno se jejich spolupráce rozběhla v pátek. Jak si ji Vydra představuje? „Nelze hned něco dramaticky měnit, to by Lukášovi mohlo i ublížit. Musíme vše poskládat a jít postupně. Také je nutné brát ohled na jeho kyčel, se kterou laboroval,“ připomněl Rosolovu zdravotní obtíž, kvůli níž zvažoval i operaci.

Devětadvacetiletý tenista získal loni svůj druhý titul a v září dosáhl žebříčkového maxima (26.). Novou sezonu začal porážkou v 1. kole turnaje v Dauhá s Karlovičem, kterého v pátek čeká semifinále. Rosol naopak zřejmě brzy bude mít pauzu, Australian Open plánuje vynechat a být u porodu své snoubenky Michaely Ochotské.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze