Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bez Bouchardové je to lepší. Ale Kanada nemá co ztratit, tuší Plíšková

Karolína Plíšková během přípravy na 1. kolo Fed Cupu | foto: Česká sportovní / Karel Tejkal

5 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Čeká se od ní, že bude při své první účasti ve Fed Cupu hlavní tahounkou týmu. Jako jediná má jistotu, že nastoupí do víkendových singlů. Tlak na sobě ale zatím Karolína Plíšková nepociťuje. „Uvidíme o víkendu,“ směje se 22letá tenistka před zápasem 1. kola s Kanadou.

Jak si zvykáte na roli jedničky?
Nepřijde mi to tak strašné. Je tady Lucka, která je o hodně zkušenější. Necítím se, že bych tu byla jako pravá jednička. Co se týče zkušeností, tak Lucka toho má mnohem víc za sebou. Žebříčkově a výsledkově jedničkou jsem, ale co se týče Fed Cupu, tak je to pro mě nové.

Co jsou hlavní novinky?
Co se týče fedcupového týdne, tak už asi nic, vzhledem k tomu, že jsem strávila týden s týmem loni při finále v Praze. Oproti Praze je to tady o hodně klidnější. V Praze a ještě při finále, tak to pro mě bylo drsné. Teď si to užívám, je to víc okolo tenisu, víc se trénuje, dá se víc soustředit na tenis.

Role favorita se nezříkáme. Ale automatické nic není, ví kapitán

Také kapitán Petr Pála si uvědomuje, že role favorita sama o sobě na výhru v zápase s Kanadou nestačí. „Máme tým nováčků, takže nic určitě nemůže být automatické. Na papíře jsme favorité, toho se nezříkáme, akorát se na to člověk musí připravit a zvládnout to utkání. Ale Bouchardovou jsem neřešil, protože náš tým je tak silný, aby porazil Kanadu bez ní i s ní.“ Místo toho se teď Pála pokouší vyzvědět co nejvíc o zbývajících hráčkách soupeře. „Dívali jsme se na tréninky. Zjistili jsme si nějaké statistiky. Moc toho dostupného není. Ale holky o nich něco vědí, tak si ještě popovídáme.“

Zkušená Lucie Hradecká nabízela, že nováčkům případně bude radit. Zastavila jste se za ní?
Zatím ani ne. Holky, když chtějí, tak se zeptají. Já nic vědět nepotřebuju. Co nevím, to se dozvím časem. Já se Lucky ani na nic neptám. Když potřebují pomoct, tak ona je hodná a poradí.

Co jste si pomyslela, když jste uslyšela, že sedmá hráčka světa Eugenie Bouchardová do víkendového zápasu nenastoupí?
Myslela jsem si, že když už je v Kanadě, tak že nastoupí. Ale má ten program nabitý, chce vyhrát grandslam, asi by to pro ni bylo hodně náročné. Určitě je to lepší, ona je fakt dobrá hráčka. Není to tak, že by se nedala porazit, ale bylo by to o trochu těžší. 

Není to teď trochu zrádné? Češky jsou rázem v roli favoritek - a proti nim se chystají takřka neznámé soupeřky...
Já znám plus minus všechny. Se dvěma jsem nehrála, ale pohybují se na nějakých turnajích, občas je vídám, nějaké tréninky máme společné. Budou doma, budou mít publikum, nemají co ztratit. My budeme favoriti, všechny holky jsme lépe postavené na žebříčku. Nesmíme si na sebe dávat ten tlak, že musíme vyhrát. Samozřejmě bychom měly, ale když odehrajeme nějaký náš průměr, tak vyhrajeme.

Mrazivá Kanada. Naše tenistky se připravují na víkendový duel:Ford Fiesta 1,0 EcoBoost ...
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost ...

r.v. 2017, naj. 15 127 km, benzín
319 990 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze