Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Berdycha jsem nepřemlouval, řekl Navrátil. A čeká bouřlivé kulisy

PŘED ODLETEM. Kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil odpovídá na otázky novinářů. | foto: ČTK

13 2015
Dlouho se zdálo, že Jaroslav Navrátil bude mít na baráž k dispozici svou nejsilnější zbraň: šestého hráče světa a dlouholetou daviscupovou oporu Tomáše Berdycha. Jenže po vyřazení v osmifinále US Open česká jednička svou účast v Indii zrušila. „Věřím, že to zvládneme i bez něj,“ řekl daviscupový kapitán.

Ta role je pro něj nezvyklá: obvykle v uplynulých letech mířil v září bojovat o daviscupové finále.

Nyní čeká Navrátila mnohem záludnější mise - zvládnout utkání v indickém Dillí a potvrdit příslušnost k daviscupové elitě. „Kvalita je na naší straně,“ věří.

Jaká je nálada v týmu?
Nálada musí být dobrá. Všichni jsme čekali půl roku na další utkání. Daviscupové zápasy jsou vždycky příjemné. Ale baráž je něco jiného, než jsme byli zvyklí v minulých letech. Musíme se na to dobře připravit, potrénovat a hlavně ten zápas zvládnout.

Singl by měl hrát Veselý, debl Štěpánek

Přečtěte si více o odletu tenistů a možné sestavě

Zdravotní stav tenistů je dobrý?
Zdravotně jsou úplně všichni v pořádku, i Jirka (Veselý) už včera trénoval. Zkušenosti máme taky. Teď je důležité, jaká bude forma.

Zkoušel jste přemlouvat Berdycha, aby přece jen účast zvážil?
Určitě ne. Jeho rozhodnutí bylo jasné a nemělo cenu ho přemlouvat. Jsem rád, že když se baráž povede, bude hrát Tomáš příští rok, musí hrát kvůli účasti na olympiádě. Příští rok můžeme zase uhrát dobrý výsledek.

Je pro tým výhodou, že se po US Open hráči udrží na tvrdém povrchu?
Je to výhoda, s antukou jsme vůbec nepočítali. Trochu jsem se obával trávy, ale oni si mysleli, že bude hrát i Berdych, tak proto asi nezvolili trávu. Kluci hráli na betonu dva měsíce, takže přechod nebude žádný. Bude tam vlhkost, vedro, ale v New Yorku to bylo stejné.

Co čekáte od nezvyklé tenisové destinace, jakou je Dillí?
Prostředí je neznámé, takže určitě i nezvyklé jídlo. Budeme si muset dávat pozor na hygienu, člověk si nesmí ani ráno umývat zuby jejich vodou. Ale máme tam ambasádu a hotel, který vybíral ještě Tomáš Berdych ze svých zkušeností z asijské ligy. Musíme být nachystaní.

Čekáte bouřlivé prostředí?
Centrkurt má kapacitu asi pět a půl tisíce diváků. Nedali žádné vstupné, takže prostředí bude bouřlivé určitě. Ale Davis Cup má svá pravidla, nic by se nemělo dít. Byli jsme i v Chile, Kazachstánu, zas takové rozdíly to nebudou.Najdete na iDNES.czmobilní verze