Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po letech jsem změnila raketu a cítím se líp, říká tenistka Koukalová

Klára Koukalová se v Ostravě připravuje na semifinále Fed Cupu. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

17 2014
Změnila raketu a částečně i přípravu. Navíc se po osmiletém manželství rozvedla a vrátila se k dívčímu jménu. Tenistka Klára Koukalová zažívá nejlepší sezonu v kariéře. Tak to moje příjmení na výsledky vliv nemá,“ upozornila Koukalová, dříve Zakopalová.

"Ale změnila jsem raketu, cítím se s ní líp. Jinak jsem začala i trénovat. A jsem také o rok starší, takže jsem v zápase asi i trochu vyrovnanější. Snad to ještě vydrží."

Ve dvouhře letos byla už třikrát ve finále, turnaj v brazilském Florianópolisu vyhrála. K tomu vyhrála tři turnaje ve čtyřhře a jednou byla ve finále. "Je to pro mě skvělý začátek, ale uvidíme, kde se budu nacházet na konci roku," podotkla dvaatřicetiletá tenistka. Tento týden je v Ostravě, kde se připravuje na víkendové utkání Fed Cupu s Italkami.

Jak náročné bude dostat se přes Italky do finále?
Určitě to jsou těžké soupeřky, ale ani Errani ani Vinci nemají žádnou top formu, tak by bylo fajn toho využít. Máme výborné hráčky. Povrch je také podle nás, a tak doufám, že to zvládneme.

Vy máte výbornou formu. Troufáte si nastoupit případně do jedné z dvouher?
To je samozřejmě na kapitánovi a bude záležet na tom, jak nám to tady půjde celý týden. Ještě je předčasné říkat, která z nás nastoupí. Určitě bude hrát ten nejsilnější tým.

Dá se říct, že máte letos životní formu?
Na to, že je duben, asi jo, ale rok je ještě hodně dlouhý. Uvidím, jestli mi to vydrží.

Říkala jste, že jste změnila raketu. Po kolika letech?
Řekla bych po patnácti. Po strašně dlouhé době.

Bylo to nutné?
Myslím, že jo. Říkala jsem si, že potřebuji raketu, s kterou budu mít větší kontrolu, abych mohla do těch míčů více jít, abych měla pocit větší jistoty. A to ta nová raketa velice dobře splňuje.

Většinu své kariéry jste se potýkala se slabším podáním. Už jste ho zlepšila?
Pracuji na tom, ale bohužel mám sto šedesát šest centimetrů, takže nikdy nebudu servírovat jako Serena, ale snažím se, aby to nebyla moje slabina. Snad to funguje.

Což ukazují i výsledky, ne?
Servis je lepší, ale když je člověk nervózní nebo dojde do nějakých krizových situací, tak je u mě asi nejslabším článkem, ale pracuji na tom a snad to bude ještě lepší.

Od března nejste Zakopalová. Nepátrají soupeřky, kdo to je ta Koukalová?
Teď v Katovicích mi supervizorka, byla tam Martina Lutková, říkala, že se hodně ptaly, kdo to je, kdo to tam hraje. Ale myslím si, že si mě všichni podle starého příjmení pamatují.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze